wysylka poza ue usa

Witam,

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych w temacie 😉 chce sprzedac przedmiot - ozdobe do domu koszt na aukcji ok. 700zł - jesli wysylka ma byc poza UE a dokladniej do USA to wysylajac paczke poczta polska ktora deklaracje powinnam przykleic do paczki cn 22 czy cn 23 ? i jak to oznaczyc jako gift czy inne i napisac co to za towar ? to samo pytanie tyczy sie wartosci czy mam wpisac prawdziwa czy musze ja zanizac zeby nikt sie nie przyczepil ze za niska itp. Dodam ze nie mam dzialnosci, czesto w internecie pojawilała sie inf. o fakturze to tez musi byc ? bo bez dzialanosci wiadomo nie posiadam faktury. Wszedzie ludzie co innego pisza i juz sie zgubilam totalnie.

Jeszcze jedno pytanie przedmiot ma wage do 2kg jak najlepiej wyslac paczka priorytet czy global expres ? pzdr

 

dodam ze bylam na poczcie ale panie tam pracujace nie wiedza totalnie nic...

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

wysylka poza ue usa

do 2 kg wysyłaj global express i nie martw się o CN itp 

 

Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

wysylka poza ue usa

Witam

 

Wysyłka Global Expres bezpieczniejsza pod względem trackingu. Niestety od 1 września maksymalna kwota której można sie domagać przy zagięciu przesyłki to 50 zł.

 

Polecony trochę wyższa kwota w razie zaginięcia jednak ryzyko że kupujący otworzy sprawę i paypal zwróci pieniądze ( brak trackingu )

 

Ja wybrałbym paczkę pocztową wpisał prawdziwą wartość i niech kupujący sie martwi jak mu doliczą cło .

 

Pozdrawiam

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź