Zaginiona przesyłka z Anglii

Zamówiłam płytę z Anglii. Wybrałam przesyłkę, która ze względu na ruch świąteczny, powinna dojść w MAX 2 tygodnie (normalnie jakieś 7 dni). Płyta została wysłana 8 grudnia rano i do tej pory ślad po niej zaginął. Nawet w szczegółach zamówienia jest przewidziana data dostawy - najpóźniej 24 grudnia. Za każdym razem moje zamówienia dochodziły według przewidzianej daty dostawy, nawet z Chin. Postanowiłam poczekać do poniedziałku, jeśli nie dojdzie płyta, pójdę na poczty w okolicy i zobaczę, czy tam nie leży. Jeśli nie, to myślicie, że mogę już uznać, że paczka zginęła i wysłać do sprzedawcy z prośbę o zwrot kasy? To już będą dobre 3 tygodnie, od kiedy jest ''w drodze''. Po jakim czasie oczekiwania powinnam to stwierdzić i napisać do sprzedawcy? Już raz do niego pisałam i dostałam odpowiedź, że to może potrwać, bo święta, ale to już chyba trochę za długo (jakby co, to sprzedawca ma dokładnie 1004 pozytywy). Nie chce mi się czekać w nieskończoność, już bym se prędzej kupiła używaną na allegro.

PS. paczka nie ma nr nadania.

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Zaginiona przesyłka z Anglii

Jeśli płacono przez PayPal otworzy sprawę o nieotrzymane przedmiotu. 45 dni od daty płatności.

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Zaginiona przesyłka z Anglii

Witam,

Mam podobny problem. Lepiej zgłosić to przez ebay czy od razu tylko przez PayPal? Czy może przez oba serwisy?

 

Dzięki za wskazówki.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź