wysyłka do USA

Hej,



poradźcie czym wysłać buty do USA. Naczytałem się, że wysyłka pocztą jest ryzykowna bo nie można śledzić przesyłki, co paru mądrali z zagranicy wykorzystało i zgłaszali, że nie dotarł do nich towar, a paypal stawał po ich stronie:-(



Na razie najsensowniejsze wydaje się wysłać pocztexem, ale czy to uchroni przed oszustami? Pocztex jest też trochę droższy od paczki priorytetowej...



Z góry dzięki za pomoc


Początkujący



Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

wysyłka do USA

proszę zacytuj mi, gdzie to czytałeś, że wysyłka pocztą jest ryzykowna, bo nie można śledzić przesyłki


 


g prawda, można śledzić losy paczki na stronie poczty polskiej jak i ameryakńskiej


 


ja wysyłam średnio 150 listów za granicę miesięcznie, do tej pory wysłałem ich około 5000 a zaginęło mi tyle, że można policzyć na palcach jednej ręki,


 


wyslij paczką pocztową, a nie pocztexem, czas dostawy jest minimalnie dłuższy, a tańszy o połowę przynajmniej jak nie więcej


 


a w jednym i drugim przypadku i tak nie ubezpieczysz,

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

wysyłka do USA

Dzięki za odpowiedź.



Mam wrażenie, że gdzie to czytałem tutaj na forum w sprawie jakiegoś sporu paypalowego...



Ok, czyli radzisz wysłać paczką priorytetową. Pisać normalnie wartośc towaru? Niektórzy piszą gift itp. Czy wypełniam jakieś dodatkowe druki z racji wysyłki do USA?



Jeśli jest jeszcze coś, na co uważać?



Z góry dzięki.


Pzdr


Ł

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

wysyłka do USA

Hej, potrzebuję pomocy!



Gość wylicytował przedmiot, a teraz mi napisał, że nie będzie w stanie mi zapłacić i mnie przeprasza!!!



Co robić, żeby nie zapłacić prowizji od sprzedaży?



Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

wysyłka do USA

wiesz co ja tych niektórych bzdur ani nie czytam ani tym bardziej nie komentuję


 


na paczce piszesz zawsze wartość towaru, bez kosztów wysyłki, bo ewentualnie opłaty celene zawsze płaci kupujący


 


to, że niektórzy wpisują gift to jest insza inszość, nic więcej nie wypełniasz bo druk na paczkę zagraniczną to w sobie już zawiera czyli wypełniając druk podajesz kwotę zawartości towaru, piszesz co to jest itd.

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

wysyłka do USA

prowizję już zapłaciłesz, skoro sprzedałes przedmiot, teraz otwierasz spór o zwrot prowizji, czyli wchodzisz w ten przedmiot z prawej strony masz niebieski trójkącik rozwijasz listę i już

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

wysyłka do USA

Hej, dzięki za wszystkie rady. Co do prowizji to dostałem właśnie info, że mam uregulować fakturę. Nie wiem czy mam płacić, czy sami ściągną czy czekać na rozwiązanie sprawy.



Pozdrawiam

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

wysyłka do USA

zapłata za fakturę to jest osobny temat, musisz zapłacić inaczej konto zablokują


 


sami ściągną kasę pod warunkiem, że dodałeś kartę debetową/kredytową

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

wysyłka do USA

Tak dodałem kartę, ale na razie nic nie ściągnęli. Sprawa cały czas otwarta.Czekam na rozstrzygnięcia.



Dzięki za pomoc

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź