anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

konfiguacja kosztów wysyłki oraz sposobu naliczania opłat - czarna magia

Witajcie.

 

Jestem nowy w serwisie ebay i prawdę mówiąc, nieco nie daję rady. Potrzebuję prostej pomocy, wysyłałem zapytania oraz opis problemu do supportu PL, ale nie do końca chyba się rozumieliśmy.

 

Działamy jako firma na znanym portalu aukcyjnym w Polsce, postanowiliśmy nieco poszerzyć horyzonty sprzedaży i "wejść" w ebay.

Posiadamy dość duży i zróżnicowany asortyment. Zanim przymierzymy się do sprzedaży zagranicznej, chcemy mieć wszystko dobrze skonfigurowane, aby ustrzec się, jak największej ilości błędów początkowych. Konto zarejestrowaliśmy w ebay.pl

 

Chcemy oferować produkty dla klientów w kraju i Europie i tu powstaje problem. O ile koszty logistyczne dla przesyłek krajowych nie są żadnym probleme, ani komplikacją, o tyle dystrybucja i logistyką dla Europy - już tak.

Jak skonfigurować koszty dla wysyłek? Koszt nadania przesyłki , do 30kg , dla różnych regionów w Europie , jest inny. Od powiedzmy 45zł brutto do 120zł brutto (dla regionów które Nas interesują). Limitem logistycznym dla przesyłek jest waga i wymiary zewnętrzne opakowania. Ebay nie daje możliwości ogranizania możliwości zakupowej, oraz ograniczenia sztukowego dla zakupów w danej ofercie. Dla przykladu - mamy w ofercie proszek do prania dla dzieci - opakowanie 5kg. Limit dla przesyłki to 30kg, nie mamy nic przeciwko aby sprzedać tego proszku i 50op, ale z ekonomicznego punktu widzenia jest to nieopłacalne przy kosztach 1 wysyłki. Są produkty bardzo objętościowe, np materiały sanitarne - opatrunkowe , waga jest lekka, ale przy kilku opakowaniach, nie zmieścimy się w max parametry przesyłki.

 

Jak można zróżnicować i ustawić różne ceny za wysyłkę, do różnych Panstw w Europie i czy jest możliwość ustawienia maximum logistycznego dla jednej przesyłki?

 

W warunkach opcji i płatności, dla przykladu np dla wysyłek "ciężkich", mamy ustawione 80zł dla 1 produktu, w przesyłce tych produktów może znaleźć się np 4-5, nie chcemy dodawać dodatkwoych kosztów do zakupu do tej granicy, a dopiero po przekroczeniu takiej liczby w koszyku zakupowym.

 

W polu opłata za dodatkowy przedmiot, ustawiamy np 5 zł, po wyborze 10 produktów z tej kategorii , dolicza się kwota 50zł - ok , przy ustawieniu zryczałtowanego kosztu wysyłki na poziomie 0 , ta kwota nie jest doliczana. Na czym mi zależy, chciałbym aby doliczana była kwota za zakup dodatkowego przedmiotu z tej oferty (+5zł), ale chciałbym mieć pewność ,iż przy zakupie koszykowym,  odrębnego produktu, nie zostanie naliczona ponownie kwota pełnego kosztu nadania - czyli np proszek do prania 80zł + np. szampon do włosów 80zł. (przykłady, tylko przykłady 🙂 )

 

Pomóżcie proszę, bo walę neico głową w mur - tutaj chylę czoła tym z Poznania, bo jak mam wiele pretensji do działania Alledrogo, tak logistykę mają na zdecydowanie prostszym schemacie.

 

 

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

konfiguacja kosztów wysyłki oraz sposobu naliczania opłat - czarna magia

Jesli sie nie myle okreslony koszt wysylki dodatkowej sztuki tego samego produktu ustawisz poprzez znizki kosztow wysylki  http://pages.ebay.pl/help/pay/shipping-discounts.html

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

konfiguacja kosztów wysyłki oraz sposobu naliczania opłat - czarna magia

Witam ja  mam chyba podobny problem i nie do konca wiem jak to działa. Czy tu można ustawić wagę produktu tak aby po przekroczeniu kosztów naliczała sie kolejna przesyłka ? Obecnie ustawiłem wiele wariantów produktu i stoję w miejscu.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź