anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

brak wpłaty, strata przedmioty ~ 500 zł

micro_ms
Użytkownik

Witam,


Z reguły sprzedaję na innym portalu aukcyjnym, ale niestety zostałem oszukany tu. Miałem wystawiona aukcje właśnie na tym drugim portalu i klient piszę, że nie ma konta i zasugerował mi ebay. Wystawiłem tu aukcję z doładowaniem do gry, wszystko elegancko dostałem potwierdzenie przelewu, gościu jest z edenburga, potwierdzenie dostałem z banku z Szkocji, kontakt się urwał. 


 


Druga sytuacja na innym serwisie piszę ten sam gościu, ale z innymi danymi lecz na szczęście ten sam numer telefonu, również tym razem kupił ten sam przedmiot, dostałem potwierdzenie z banku hsbc . Tylko tym razem czekaliśmy na zaksięgowaniu przelewu niestety nie doszedł. Wyznaczyłem gościowi termin na spłatę "długu", cisza.  

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

brak wpłaty, strata przedmioty ~ 500 zł

Zawiadomienia z bankow byly falszywe (odmiana tzw. "przekretu nigeryjskiego").


 


Tylko zawiadomienie z twojego banku i to po potwierdzeniu telefonicznym lub, po zalogowanbiu, przez Internet jest wiarygodne.


 


Uzywaj tylko Paypal i nie wysylaj dopoki pieniadze nie wplyna. Musisz zobaczyc ze sa na koncie w twoim banku aby miec pewnosc za sa twoje. W  handlu towarem niematerialnym szczegolnie w swiecie gier czesto sa zglaszane platnosci zwrotne.


 


Ani Paypal ani Ebay nie obejmuja ochrona przedmiotow niematerialnych.

**************************************
Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

brak wpłaty, strata przedmioty ~ 500 zł

micro_ms
Użytkownik

Tak wiem , obdarzyłem ta osobę za dużym zaufaniem, no trudno. Co w takiej sytuacji mam zrobić ? Jak odzyskać moja należność. 

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

brak wpłaty, strata przedmioty ~ 500 zł

pozostaje zgloszenie tejze osoby na policje, ale pewnie jej dane sa nieprawdziwe + nie wiem, co takie zgloszenie naprawde daje oprocz sladu, ze zglosiles oszustwo i poniesienie straty

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

brak wpłaty, strata przedmioty ~ 500 zł

mnie oszukał turek na 1200 GBP,miał firmę zarejestrowaną w U.K (Londyn) przekazałem zlecenie firmie windykacyjnej,nie nie zrobili

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź