anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Warunki płatności. Sposób wyboru.

Witam serdecznie,

 

Zabrałem się za wystawianie aukcji na ebay.pl (na początek) ale z wysyłką za granicą. Mam problem z ustawieniem warunków płatności. Nie bardzo wiem co mogę ustawić żeby niemiec miał możliwość zapłaty bez najmniejszego problemu. Chodzi mi o to, że ja będę wysyłał paczki z niemiec (DHL) ale nigdzie tego nie moge ustawić.

 

Korzystając z okazji co sądzicie o takim wygladzie aukcji oraz sklepu ?

 

http://www.ebay.pl/itm/Z-czka-hydrauliczna-M10x1-05L-/171253434225?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item...

 

 

Może ma ktos jakiś link do poradnika jak powinienem skonfigurować ebay ?

Wiadomość 1 z 15
ostatnia odpowiedź
14 ODPOW. 14

Dot.: Warunki płatności. Sposób wyboru.

na początek wyrzuc to tam, gdzie masz 3,20 jednostka, to tylko wprowadza w blad, nie jest to opcja obowiazkowa, to jest ponoc jaks smieszna dyrektywa UE

 

po drugie nie wystawiaj na ebay.pl jesli chcesz sprzedawac towar do Niemiec, wystaw bezposrednio na DE, Niemcy raczej na obce nie zagladaja.

 

a po trzecie metody wysylki nie sa rozbudowane na PL, tam jest do wyboru tylko poczta polska

 

wyglad aukcji i sklepu jest git

Wiadomość 2 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: Warunki płatności. Sposób wyboru.

Ale na niemieckim ebay mam tylko 10 aukcji do wystawienia na poczatek ... a ja mam ok 400 więc chce zrobic najpierw pl po to aby narazie nie kupowali w niemczech bo bedzie to malo oplacalne jechac ~100km do niemiec z 2-3 rzeczami ...

 

Niestety z poczty polskiej nie moge wysylac poniewaz towar jaki wysylam to ok 2-3 nawet do 30kg...

 

Jakies cenne wskazowki ?

Wiadomość 3 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: Warunki płatności. Sposób wyboru.

Wystawiaj na DE bo tam jest najwiekszy ruch i sprzedaż i jesli masz tam popyt na te artykuły to wal śmiało jesli chcesz napisz na pw dam ci namiary na wysyłke do DE w godziwych cenach

Wiadomość 4 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: Warunki płatności. Sposób wyboru.

A co z limitem ?

 

z 10 aukcjami na ebay.de to ja moge tylko sobie popatrzeć, nawet jak coś sprzedam to nie opłacalna będzie wysyłka.

Wiadomość 5 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: Warunki płatności. Sposób wyboru.

ok, wiem o ograniczeniach dla nowych uzytkownikow, jestem na ebayu od prawie 7 lat, wiec sie orientuje w tych sprawach, poza tym prowadze swoj wlasny fan pejdz na FB dotyczacy ebaya 

 

Niemiaszki maja swoj ebay i na obce nie wchodza, bo i po co. No chyba, ze cos kolekcjonuja to kupuja poza swoim. A że zaptaszkujesz wysyłka za granice, to i tak nic nie da, bo aukcja nie bedzie widoczna, a jak bedzie widoczna to na szarym koncu.

 

Niestety z poczty polskiej nie moge wysylac [..]

ok, ale nic innego nie wybierzesz, bo tam jest tylko poczta polska

 

btw polski ebay pod zadnym wzgledem nie jest rozbudowywany od poczatku istnienia czyli od 2005 roku, ja jestem od 2007 roku i zadnych ruchow nie zauwazylem, nie ma wyboru kategorii, nie ma wyboru metod przesylki, nie ma nic.

nie mowie juz o najlepszej ofercie, wymaganej platnosci paypala i jeszcze innych szczegolikach, bo tego zapewne nigdy nie bedzie

 

 

Wiadomość 6 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: Warunki płatności. Sposób wyboru.

przydalaby sie tez nazwa produktu po niemiecku w nazwie i opisie

Wiadomość 7 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: Warunki płatności. Sposób wyboru.

Dzieki za radę, to anakurat jest tylko wystawione na test.

 

O co mi chodzi, linku do konkurencyjnego portalu nie mogę podać ale w odnośniku podam wzór. Wystawię 10 aukcji najbardziej chodliwych na ebay'u niemieckim a resztę na polskim z wysyłką na niemcy. W każdej aukcji będzie odnośnik do danych elementów w sklepie ebay.

 

LINK

 

 

- Sklep założyłem na polskim ebay (czy dobrze?)

- PayPall mam skonfigurowany, potrzebuje jeszcze konto walutowe tak ?

- Czy na ebay'u jest taka moda że każdemu trzeba wysłać nr listu przewozowego ?

- Czy wszędzie mogę zrobić aukcje kup teraz z tymi sesjami (chodzi mi o różnego rodzaju produkty w jednej aukcji)?

 

Czekam na jakies wskazówki jeszcze 🙂

Wiadomość 8 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: Warunki płatności. Sposób wyboru.

Nie mogę edytować wyżej postu a nasuneło mi się jeszcze jedno pytanie (bardziej prawne).

 

- Otwarcie rachunku walutowego firmowego kosztuje u mnie w banku ale indywidualne już nie, czy jeżeli otworzę konto indywidualne to US nie zaprosi mnie na rozmowe ?

Wiadomość 9 z 15
ostatnia odpowiedź

Dot.: Warunki płatności. Sposób wyboru.

 

W regulaminie konta w każdym banku jest zapis czy konto prywatne może być wykorzystywane jako firmowe-to jedno, drugie to ja miałam syt. w której mając konto prywatne kilka lat temu w mbanku US robił problemy ze zwrotem VAT. Dlatego najbezpieczniejsza jest wizyta w US lub znajomej księgowej.

Wiadomość 10 z 15
ostatnia odpowiedź