VAT OSS e commerce

Czy ktoś już to rozkminił?

Wiadomość 1 z 38
ostatnia odpowiedź
37 ODPOW. 37

VAT OSS e commerce

Dzwoniłem do paru biur rachunkowych, ale też nie wiedzą o co chodzi. Gdybyś znalazł rozwiązanie, bądź uprzejmy napisać na forum.

Wiadomość 2 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

Tzn. rozkminił co dokladnie? 

 

ja na razie edukuje sie online, tu jest troche info https://www.ifirma.pl/blog/podatki/rejestracja-do-vat-oss-krok-po-kroku.html

Wiadomość 3 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

No właśnie- we formularzu jest np data rozpoczęcia korzystania z procedury OSS w Polsce. I jaka to będzie data? 1 lipca 2021, czy data kiedy sie przekroczy 10 000 EUR obrotu w sprzedaży do EU ? No bo teoretycznie VAT do państw członkowskich EU należy odprowadzać dopiero po przekroczeniu 10 000 EUR.

Wiadomość 4 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

VAT OSS e commerce

Póki co musisz się zarejestrować przez formularz viu-r-3-_v1-0e i go wysłać jak najszybciej przez edeklaracje. Dalej nie wiadomo, nasza legislacja senacka chciała przesunąć OSS na wrzesień ale sejm na szczęście to odrzucił bo pewnie przez 2 miesiące cały międzynarodowy handel PL-UE by stanął...

Ja czekam na odpowiedź z 2go US Warszawa Śródmieście bo to tam wysyła się formularz do rejestracji. Na razie nie ma żadnego odzewu, deklaracja wysłana 2 tygodnie temu online.

Wiadomość 6 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

Podpowiesz jak wysłać ten plik online? Wypełniłem interaktywny PDF i nie widzę opcji wysłania go..:/

Wiadomość 7 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

Przez puesc2 albo e-deklaracje w biurze księgowym (polecam tą 2gą opcje bo od razu generuje certyfikat u urzędowe potwierdzenie odbioru)

Wiadomość 8 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

W tym OSS musi się rejestrować każdy czy tylko ten kto przekroczy limit do UE?

Jaką stawkę VAT wpisujecie w aukcjach taką na jaką jest towar?

Wiadomość 9 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

Wystarczy się zarejestrować po przekroczeniu limitu 42000 PLN do wszystkich krajów UE łącznie.

Ja wpisuję 23% ale już widzę, że ebay tego nie zmienia jak ktoś z zagranicy kupuje. Wysłałem pytanie dlaczego tak się dzieje ale oczywiście brak odpowiedzi. W ustawieniach mam zaznaczone, że jestem zarejestrowany do OSS...

Wiadomość 10 z 38
ostatnia odpowiedź