VAT OSS e commerce

Czy ktoś już to rozkminił?

Wiadomość 1 z 38
ostatnia odpowiedź
37 ODPOW. 37

VAT OSS e commerce

No i to jest odpowiedź! 

Wiadomość 31 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

Jeżeli tak zrobisz to napiszesz co Ci odpowiedzieli ? 

Mi odpisali że  :

Dziękujemy za zapytanie dotyczące numeru NIP. Musisz podać niemiecki numer identyfikacji podatkowej, ponieważ lokalizacja przedmiotu Niemcy została określona w Twoich wypełnionych ofertach.

 

Tylko że jak zmieniam na PL i tak nie mogę wystawić.

 

 

Pozdrawiam Krzysztof Modrzejewski 

Wiadomość 32 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

Dzisiaj zablokowali mi możliwość sprzedaży na eBay.de i usunęli wszystkie aukcje 😕 Twierdzą, że od niemieckiego urzędu skarbowego mają informacje o przekroczeniu limitu sprzedaży wewnątrzunijnej 10000 EUR i napierają żeby się zarejestrować do OSS i podać niemiecki NIP.  Czy ktoś może wyjaśnić czego dotyczy limit sprzedaży wysyłkowej wewnątrzunijnej w wysokości 10000 EUR? Są różne interpretacje (objaśnienia) tego limitu i nie wiem które jest prawdziwe, czyli:

 

Czy limit 10000 EUR dotyczy sprzedaży do konsumentów (z definicji - osób prywatnych) poza granice Polski?

Czy limit 10000 EUR dotyczy sprzedaży do wszystkich odbiorców (także firm) poza granice Polski?

 

Czy jeśli nie przekraczam limitu sprzedaży 10000 EUR do konsumentów, to czy muszę się w ogóle rejestrować do OSS i/lub mieć niemiecki NIP?

 

Na jakiej podstawie eBay (lub niemiecki urząd skarbowy) twierdzi, że ten limit został przekroczony? Chyba nie na podstawie tego, że ktoś kupił z prywatnego konta eBay?

 

Sprzedaję na eBay.de z terenu Polski (towar wysyłany jest z PL), mam NIP EU, jestem na VAT, nie jestem na kasie fiskalnej (nie przekraczam limitu 20tys. zł dla sprzedaży osobom prywatnym w UE)

 

Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytania?

 

Wiadomość 33 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

Witam 

sprawa rozwiązana , trzeba napisać maila że nie sprzedaje się żadnych przedmiotów z terenu Niemiec i prosi o odblokowanie sprzedaży. A podczas wystawiania aukcji dawać miejsce wysyłki jako Polska.    

Wiadomość 34 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

Nie jest rozwiązana. Po takim kontakcie ebay twierdzi że :

 

 
Aby kontynuować sprzedaż w witrynach eBay Niemcy, musisz dostarczyć pismo z niemieckiego działu podatków/VAT stwierdzające, że nie kwalifikujesz się do podatku VAT DE, aby potwierdzić, że nie spełniasz wymagań dotyczących podatku VAT w Niemczech.

 

Jeśli Twój organ podatkowy potwierdzi, że nie jesteś zobowiązany do doliczenia tutaj DE VAT, możesz udostępnić dokument niemieckiego urzędu skarbowego do ebay.

Wiadomość 35 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

Witajcie,

czy każdego roku ten limit 10 000 euro się odnawia jeśli płaci się vat przez OSS? Chodzi mi o to czy ten limit jest roczny?

Pozdrawiam

Wiadomość 36 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

Mam taki sam problem jak Wy, jak to bezpiecznie przebrnąć? pomóżcie bo mi za 2 dni też sprzedaż zablokują

Wiadomość 37 z 38
ostatnia odpowiedź

VAT OSS e commerce

witam

 

a jak wyglada sprawa jesli sprzedaje na ebay.com ? na ofertach nie mam w ogole opcji zeby zdefiniowac stawke VAT

Wiadomość 38 z 38
ostatnia odpowiedź