anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju

Witam serdecznie,

 

bardzo proszę o kilka porad i informacji osoby, które już funkcjonują na eBay i sprzedają towar do krajów UE.

 

Zarejestrowałem konto firmowe w eBay i powiązałem z PayPalem.

 

Z początkiem maja (90 dni od daty 1 sprzedaży) zacznę wystawiać oferty poprzez ebay.co.uk

 

Dostawa będzie realizowana do Wielkiej Brytanii.

 

Jestem płatnikiem VATu w Polsce. Jestem również zarejestrowany do transakcji wewnątrzwspólnotowych.

 

Zgodnie z art. 23 ustawy o VAT przy sprzedaży z terytorium kraju jestem zobligowany do wystawienia do każdej transakcji dowodu zakupu w postaci faktury.

 

 

Jak ewidencjonować sprzedaż (podobno można ewidencjonować bez kasy fiskalnej - tylko za pomocą faktur)

 

Fakturę wystawić Klientowi po polsku czy po angielsku? 

 

W złotówkach po średnim kursie NBP z dnia poprzedzającego czy w funtach (czy takie rozwiązanie jest możliwe)?

 

W fakturach generowanych przez Menedżer Sprzedaży eBay nie ma stawki VAT.

 

Bardzo proszę o Wasze spostrzeżenia.

 

 

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju

1. Aby twoje aukcje były widoczne poza Polską ,oprócz 90 dni musisz mieć min. 10 komentarzy

 

2. Firma jest zarejestrowana w Polsce,więc faktury wystawiasz w złotówkach. Ja faktury generuje w programie połączonym z moim księgowym i to jest najbezpieczniejsze.

 

3. Fakturę opisuję po polsku i w nawiasie mniejszą czcionką po angielsku.

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju

po pierwsze nie uzyskałes jeszcze 10 opinii, masz dopiero 3

 

po drugie, faktury wystawiasz tylko dla siebie, kupujacemu do niczego nie jest potrzebna owa faktura, natomiast jesli firmie, to ze stawką 0% ale musi byc aktywnym płatnikiem VAT, ale de facto nikt sie w to nie bawi

funty przeliczone na złotówki po srednim kursie NBP z dnia poprzedzajacego sprzedaz

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju

ja w moim programie faktura small business - handel mam w dwóch jezykach i polskim i angielskim

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju

To trzeba stosować kurs ze str. NBP z Kursy średnie walut obcych – tabela A czy Tabela C kursów kupna i sprzedaży walut obcych ?

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju

tabela nr A

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź