Sprzedaż na ebay.com

dravenrafa
Użytkownik

Witam


Postanowiłem zacząć przygodę z ebayem. Interesuje mnie głównie sprzedaż na ebay.com. W związku z tym mam kilka pytań.


1. Wyczytałem, że w razie wysyłki towaru muszę wypełnić druk celny. Czy z tym wiążą się jakieś opłaty celne od wartości towaru?


2. Czy na coś szczególnie muszę zwracać uwagę wystawiając aukcje? Czy Amerykanie zwracają szczególną uwagę na jakieś aspekty aukcji?


3. Czy nie mając żadnych komentarzy w ogóle jest sens sprzedawania czy muszę nabyć jakieś kupując aby stać się "wiarygodny"?.


4. Jak dokładnie wygląda sprawa z trzymaniem pieniędzy przez paypala? Czy po wystawieniu komentarza otrzymuję od razu pieniądze czy dopiero po upływie 21 dni (gdzieś tak wyczytałem)?


5. W opcjach wysyłki zaznaczam  Standard Int'l Shipping. Czy to dobra opcja i czy osoba przykładowo z USA zdaje sobie sprawę, iż jestem z Polski i że przesyłka będzie szła odpowiednią ilość czasu.


Wiem , że pytania pewnie banalne ale na razie czuję się jak we mgle w środowiku ebay.com 😉

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Sprzedaż na ebay.com

Trafny wybor :Ebay.com


plus/minus 60 milionow wizyt miesiecznie


http://blog.auctionbytes.com/cgi-bin/blog/blog.pl?/pl/2010/1/1263752913.html


 


Kazda wysylka poza granice UE wiaze sie z odprawa celna na granicy.


Wymagane jest wypelnienie deklaracji celnej przez nadawce. Jakiekolwiek oplaty naleza do odbiorcy wg. taryfy celnej w jego kraju.


 


Amerykanie, jak wszyscy, chca miec zakup jak najszybciej u siebie. Popularnoscia ciesza sie aukcje “kup teraz” (buy now) i takie gdzie wysylka jest darmowa i nie ma ukrytych kosztow np. za manipulacje czy opakowanie.


Free (gratis) przyciaga uwage.


Koniecznie zaznacz ze wysylka z Polski i podaj czas dostawy.


 


Potencjalny klient wyloni sie z grona wizytujacych przelotem. Dobrze jest tak ulozyc tekst aukcji aby taki wizytujacy zainteresowal sie aukcja w ciagu 2 - 4 sekund. Tak uluz opis aby pierwsze dwa zdania zachecaly do dalszej lektury.


 


Ilosc komentarzy jest wazny i budzi zaufanie sprzedawca z kilkoma ich setkami a lepiej  ponad tysiac.


Masz przed soba troche pracy w tym aspekcie ale mozesz tez zdobyc komentarze kupujac np. na Ebay.pl groszowe przedmioty jak rownierz wystawiajac takie.


 


Sa takie aukcje gdzie wydaje sie ze nie maja sensu… 


 

**************************************
Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.com

dravenrafa
Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź, wyjaśńiła moje wątpliwości. Pozostaje mi popracować nad wyglądem i opisami.


Pozdrawiam

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź