Przesyła do Australii

Wysłałem paczkę do Aaustralii. Według Poczty Polskiej przesyłka była dostarczona ale nie zastano adresata.

https://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=CP211468775PL&lang=en

Wpisuję numer przesyłki na stronie austalijskiej a tam nie ma takiej zarejestrowanej przesyłki. Kupujący twierdzi, że nie dostał powiadomienia. No i jest delikatnie mówiąc wkurzony żebym nie napisał inaczej ale nie napiszę.

Powinien wyjasnić sprawę w swoim Urzędzie pocztowym ale nie chce mu się iść na Pocztę. Skoro nie ma na jego stronie to paczki nie ma tak twierdzi. Nie zaciągnę go na siłę choć mu bardzo delikatnie tłumaczę, że zdarza się, żę Poczta w Australii nie zarejestruje paczki choć powinna. Na nic on swoje.

Jeszcze jedno pamięta ktoś link do strony rosyjskiej taka uniwersalana w różnych językach. Zapomnaiłem jak się nazywa była w miarę dokładna.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Przesyła do Australii

tutaj jest
https://t.17track.net/en#nums=CP211468775PL


Australia nie sledzi wszystkich przesylek

"The tracking status 'product not trackable' – or the message, ‘sorry, this item can’t be tracked’ – might be shown for items sent using one of our international services that doesn’t come with tracking as a standard feature.
These include:
Registered Post International
International Economy (Air and Sea)
No track events will be shown for these items. However, if the item was sent using Registered Post International, a signature will be obtained when the item is delivered.
Please visit our tracking service for more information about which domestic and international services are trackable."

moja rada: wyklucz Australie z listy krajow do ktorych wysylasz. Podobnie jak Afryke, Azje i Am. Poludniowa. Te rejony nie dopracowaly jeszcze systemu sledzenia przesylek a ilosc sprzedazy tam nie uzasadnia ryzyka..

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Przesyła do Australii

Strona na ktorej mozna sledzic miedzynarodowe przesylki to

www.17track.net

Jesli jednak zadna inna poczta nie wprowadzi numeru przesylki to na tej stronie tez nie znajdziesz informacji o statusie nadania.

Do Australii dziala bardzo ok Global Expres  poczty polskiej.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Przesyła do Australii

Kurcze, ja tez wyslalem paczke do Australii i jeszcze nie dotarla ( minely 42 dni ) a kupujacy zglosil roszczenie i Ebay oddal mu pieniadze poprzez PayPal. Co ja mam teraz zrobic? Czy strace 1700zl? Mozna jakos wygrac z Ebay lub PayPal?

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź