Prowizja od prowizji?

Witam,
Sprzedaje na serwisach .pl, .com i .uk.
Mam problem z naliczaniem opłat.
Na rachunku sprzedawcy widnieje:
"Cena końcowa: GBP 6,00 (aukcja z licytacją), prowizja od ceny końcowej w wysokości GBP 0,521400 przeliczona na 2,754574 zł według kursu 5,28303 (na dzień 16-11-2014)"
Jednak tuż obok mam naliczone "Final Value fee 3.17 PLN"
Czyżby prowizja od prowizji? Proszę o wyjaśnienie.

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Prowizja od prowizji?

Witam

 

Podana wartość to prowizja Z vatem i bez. Jak masz Nip europejski możesz wystapić do ebay o wystawianie aktur w kwocie netto.

 

Doliczany jest podatek Vat w wysokości 15 %

 

Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Prowizja od prowizji?

zapomniałeś dodać, że tak będzie tylko do końca tego roku. Od 1 stycznia 2015 będzie to 23% jesli firmę masz zarejestrowaną w PL

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Prowizja od prowizji?

Witam 

 

a skąd taka informacja ?? w luksemburgu zmieniają stawki podatków VAT ?

 

pozdrawiam

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Prowizja od prowizji?

a co nie dostałes mejla od serwisu, ze od 2015 r zmienia sie prawo elektroniczne ???

 

masz i czytaj

 

Zmienia się prawo UE dotyczące VAT od usług elektronicznych
Co się zmienia?
Od 1 stycznia 2015 r. wchodzą w życie zmiany prawa UE w zakresie naliczania podatku VAT od usług elektronicznych, takich jak opłaty za sprzedaż na eBay.
W związku z tym od 1 stycznia 2015 r. w Twoich fakturach z tytułu opłat będziemy naliczać VAT wg nowej stawki, chyba że zapiszesz w naszym systemie swój nr identyfikacyjny VAT (NIP z kodem kraju).
Jeżeli nie zapiszesz w naszym systemie swojego NIP-u, będziemy naliczać VAT wg stawki kraju, w którym masz siedzibę działalności gospodarczej (np. 23% w Polsce), a nie wg stawki kraju, w którym siedzibę ma eBay (15% w Luksemburgu do 31 grudnia).
Jeżeli zapiszesz w naszym systemie swój NIP, Twoje faktury z tytułu opłat będą wystawiane z wyłączeniem podatku VAT.
W jakim zakresie te zmiany dotyczą mnie?
Jeżeli nie zapiszesz w naszym systemie swojego NIP-u, kwota opłat, które będziemy naliczać dla Twoich transakcji sprzedaży od 1 stycznia 2015 r., nieznacznie wzrośnie ze względu na zastosowanie lokalnej stawki VAT.

 

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź