anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pieniądze zabrane przez Instytucję Finansową Kupującego - OSZUSTWO

Witam. Wysłaliśmy Kupującemu do USA drogi towar o wartość ponad 2200 Euro. Po około czterech miesiącach Kupujący zgłosił do swojej Instytucji Płatniczej, iż produkt jest niezgodny z opisem. Pieniądze początkowo zostały zablokowane na koncie Ebay po czym po około 30 dniach zostały zwrócone Kupującemu. Towar nie został nam zwrócony. Zostaliśmy pokrzywdzeni/oszukani na kwotę ponad 2200 Euro. Na chwilę obecną jesteśmy bez pieniędzy i bez towaru. Kupujący nie odpowiada na wiadomości w których próbujemy podjąć próbę zwrotu towaru do nas. Ebay umywa ręce, nie oferuje żadnej pomocy w odzyskaniu towaru czy pieniędzy. Ebay nawet po naszych prośbach nie zamierza skontaktować się z Kupującym w tej sprawie twierdząc, że nie ma takich uprawnień. Nie mamy żadnych informacji jaka Instytucja podjęła działania zwrotu pieniędzy Kupującemu bez jakiejkolwiek wiedzy na temat sprzedanego towaru. Dodam, że posiadamy dowody w postaci zdjęć wysłanych produktów wykonane przed zapakowaniem, paczki są pakowane pod nadzorem kamer. Czy taki proceder stosowany przez Ebay i Instytucje Finansowe jest zgodny z prawem? Czy jest sposób aby walczyć o zwrot towaru lub pieniędzy np. sądownie? Macie jakieś pomysły jak temu przeciwdziałać?

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Pieniądze zabrane przez Instytucję Finansową Kupującego - OSZUSTWO

Doświadczyłem podobnej sytuacji jakiś czas temu z tym że to eBay zwrócił pieniądze kupującemu bez wnikania w szczegóły. 

Po przeczytaniu wpisów na forum eBay.com zgadzam się z opiniami tam że eBay jest zbyt ryzykowną platformą aby sprzedawać towar na który cię nie stać aby go stracić.  

 

 

 

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Pieniądze zabrane przez Instytucję Finansową Kupującego - OSZUSTWO

Zamierzam spróbować skonsultować to ze specjalistą od prawa handlowego międzynarodowego.

Nasuwa mi się pytanie czy taki proceder zwracania pieniędzy z naszego konta bez zwrotu towaru jest zgodny z prawem. Jesteśmy przekonani, że dostarczyliśmy towar zgodny z opisem i zostaliśmy pokrzywdzeni na znaczną sumę pieniędzy. Wychodzi na to, że każdy Kupujący pomimo, że otrzymał właściwy towar zawsze może zgłosić, że przedmiot jest niezgodny z opisem i ma gwarantowany zwrot pieniędzy kosztem Sprzedającego. Sprzedający w takiej sytuacji nie może liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony Ebay. Nieznana nam Instytucja Finansowa podejmuje decyzje w sprawie naszego towaru i zarządza naszymi zwrotami i pieniędzmi nie mając żadnej wiedzy na temat produktów, które sprzedajemy. Uważam, że jest to bardzo niesprawiedliwe i krzywdzące w stosunku do Sprzedających na tej platformie.

 

Zastanawiam się czy w przypadku próby odzyskania towaru lub pieniędzy poprzez Sąd sprawa powinna być skierowana w stosunku do Kupującego, Instytucji Płatniczej czy do Ebay.

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Pieniądze zabrane przez Instytucję Finansową Kupującego - OSZUSTWO

Musisz zatrudnić prawnika z USA bo zostałeś po prostu okradziony. Najlepiej z miasta i stanu gdzie żyje kupujący.

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Pieniądze zabrane przez Instytucję Finansową Kupującego - OSZUSTWO

Kiedyś gdzieś tutaj czytałam, że jakiś sprzedawca namierzył lokalne biuro szeryfa i skontaktował się z nim w podobnej sprawie jak twoja. Podobno postraszenie delikwenta policją pomogło i zwrócił pieniądze sprzedawcy.

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Pieniądze zabrane przez Instytucję Finansową Kupującego - OSZUSTWO

Miałem kilka lat temu podobny przypadek. Klient z UK kupił ode mnie produkt za około 4000zł. Otrzymał zamówienie i po tygodniu zgłosił chargback na Paypalu. Oczywiście środki od razu zostały zamrożone przez PayPal. Namierzyłem delikwenta w UK, napisałem mu, że skontaktowałem się z lokalną policją. Pomogło. Anulował roszczenie i PayPal zwrócił mi kasę. 

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź