PAYPAL a wysyłka kurierem

Witam!


Naczytałem się różnych "ciekawych" informacji na temat Paypala.



Mam pytanie:


1) czy wysyłka kurierem z możliwością monitorowania od nadawcy do odbiorcy wykluczy problem blokowania i zwracania środków z powrotem do nadawcy?


2) jestem nowy na ebayu, nie mam komentarzy, jak mam zacząć sprzedawać na zagranicznych ebayach? Z tego co wiem to trzeba mieć jakieś komentarze. A szczerze nie wiem jak je złapać. Na ebayu polskim ruch prawie zerowy, a kupować specjalnie 20 czy więcej rzeczy żeby złapać pozytywów to trochę śmieszne...



Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

PAYPAL a wysyłka kurierem

stroos
Użytkownik

Szczerze?

Wyłącznie pozytywny komentarz wyklucza opcję zwrotu pieniędzy nadawcy.
Ja czekam od 9 stycznia na rozpatrzenie sprawy, w której Kupujący z Niemiec olewa wpisanie informacji "item received" i ebay.de nic z tym nie robi, pomimo że mają dostęp do pełnego trackingu.

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

PAYPAL a wysyłka kurierem

Witam,


1) czy wysyłając kurierem jest możliwośc monitorowania przesyłki również za granicą?



2) Jeżeli chcesz zacząc sprzedawać a granicą np. w Niemczech, to wystawiaj swoje przedmioty w ebay.de i przy tym oferuj wysyłkę np. do krajów UE, Europy bądź na cały świat.



Ja na pierwszy pozytyw musiałem czekać prawie miesiąc.



Powodzenia!

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

PAYPAL a wysyłka kurierem

Witam!


Jeszcze jedno może banalne pytanie:


W jaki sposób sprawdzić na ebay.pl gdzie jest wystawiony przedmiot -  w sensie czy na ebay.pl czy na ebay.de



Samo wybranie lokalizacji nie pomoże chyba... W opcjach szukania znalazłem szukaj w "ebay.pl" ale i tak część opisów pozostaje w języku niemieckim, angielskim itp. Czy oznacza to, że ludzie wystawiają w obcych językach na polskim ebayu?

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

PAYPAL a wysyłka kurierem

Witam ponownie!


Prosiłbym o udzielenie odpowiedzi na moje pytanie... bez tego ciężko będzie mi podjąć sprzedaż na ebayu.



Dodatkowo widzę, że wczoraj został opublikowany komunikat o zmianie regulaminu sprzedaży za granicę.



Pisze m. in. o "W przypadku użytkowników, którzy wystawią przedmioty w serwisie eBay innym ten, w którym są zarejestrowani, lub gdy wybiorą opcję wysyłki za granicę, ich aukcje automatycznie staną się widoczne i dostępne dla kupujących z zagranicy."



Czy to znaczy, że wystawiając na ebay.pl i zaznaczając wysyłkę za granicę automatycznie pojawie się w zagranicznych wynikach wyszukiwania?

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź