Lista wykluczonych krajów

Hej!
Działa wam "Wyklucz miejsca dostaw ze swoich ofert"?
Mnie po kliknięciu przenosi na stronę https://www.ebay.pl/ship/prf/excludeRegions a tam info "Ustawienia będą dotyczyć Twoich wszystkich przyszłych ofert sprzedaż" oraz "Te wykluczenia będą stosowane domyślnie podczas tworzenia nowych warunków wysyłki".

No i fajnie, o to właśnie chodzi, tylko ...nie ma czego ustawiać. Nie ma tabelki do przeklikania, nic nie ma oprócz zapisz i anuluj.

W warunkach wysyłki opcja działa, ale te mnie nie interesują.

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Lista wykluczonych krajów

u mnie tak to wyglada

 

 

Wybierz regiony lub kraje, do których nie wysyłasz przedmiotów

Za granicę
Afryka(0)
Pokaż wszystkie kraje
Azja(0)
Pokaż wszystkie kraje
Ameryka Środkowa, w tym Karaiby(0)
Pokaż wszystkie kraje
Europa(0)
Pokaż wszystkie kraje
Bliski Wschód(0)
Pokaż wszystkie kraje
Ameryka Północna(0)
Pokaż wszystkie kraje
Oceania(0)
Pokaż wszystkie kraje
Azja Południowo-Wschodnia(0)
Pokaż wszystkie kraje
Ameryka Południowa(0)
Pokaż wszystkie kraje

Dodatkowe lokalizacje
Skrytki pocztowe

Zastosuj także do aktywnych ofert sprzedaży
  Jeśli zastosujesz wykluczenia dotyczące wysyłki, zablokujemy kupujących z podstawowym adresem wysyłkowym w miejscach, do których nie wysyłasz swoich przedmiotów. Możesz zmienić te ustawienia na stronie Ustawienia sprzedaży > Wymagania dotyczące kupujących. Te wykluczenia będą stosowane domyślnie we wszystkich przyszłych ofertach sprzedaży. Możesz zmieniać te ustawienia dla wybranej oferty podczas jej wystawiania.
Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Lista wykluczonych krajów

Dzięki, czyli masz tak jak powinno być.
U mnie strona zaczyna się od "Jeśli zastosujesz wykluczenia dotyczące wysyłki, zablokujemy kupujących..."

W marcu jeszcze było ok. Wykluczyłem wszystko oprócz Polski na początku pandemmi, a teraz dodać nie mogę.

Ishani z supportu niewiele pomaga. Kazał wyluczyć w warunkach wysyłki, tylko te tworzy sobie u mnie ebay sam na podstawie ofert wystawianych przez API. A wszystko co nowe ma automatycznie wysyłke na cały swiat.

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Lista wykluczonych krajów

Wszystko co zobilem to kliknalem na twoj link

 

Wyczysc pliki i ciasteczka moze

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Lista wykluczonych krajów

2 komputery, 3 przeglądarki (w tym 2 na których nigdy sie wcześniej do ebay-a nie logowałem), tryb incognito, logowanie na ebay.pl uk, de wszędzie to samo

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Lista wykluczonych krajów

zaloguj sie na ebay.com i zobacz stamtad

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Lista wykluczonych krajów

Bez zmian niestety.

Zobacz załącznik.

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Lista wykluczonych krajów

uzylem 3 roznych kont - strony sa poprawne (i pod ebay.pl i pod ebay.com). Jedyna roznica to to ze logujemy sie z roznych krajow co nie powinno miec znaczenia bo adres strony jest taki sam ale widocznie ma.

Poczekaj do jutra - moze baza danych musi sie uaktualnic? Pewnie znowu naprawiaja cos co sie nie zepsulo....?

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Lista wykluczonych krajów

I już działa.

ebay tworzył mi automatycznie na koncie (o czym wiedziałem) warunki sprzedaży (wysyłki, zwrotów, itp.). Od jakiegoś czasu jak ma się utworzone te warunki to opcja wykluczeń o której pisałem nie działa. Trochę to bez sensu, ale tak support napisał.

W sumie to powoli do tego dochodziłem, cały czas mi się błąkało po głowie "a może to jakies ustawienia gdzieś". Za to też się brałem, ale domyślnych usunąć nie można. Jak zacząłem o nich czytać to okazało się, że nie są obowiązkowe i w prawym górnym rogu małym druczkiem jest "zrezygnuj". Zrezygnowałem i wszystko wróciło do normy.

W marcu / kwietniu na 100% działały obie opcje bo edytowałem warunki a potem wykluczenia globalnie dla nowo wystawianych aukcji, Zresztą nawet tekst, ktory sie tam wyświetla na to wskazuje.

Dzieki za chęć pomocy.

Pozdrawiam

Darek

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź