anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konto na Ebay.pl i wystawianie na Ebay.de coś zmienia?

Witam,

Jestem tu nowy, więc do końca tego nie rozumiem. Na początek napisałem o zwiększenie limitu, po czym dostałem ile chciałem więc ok, no i teraz chciałem głównie na Niemcy powystawiać swój asortyment. Poczytałem, że wystawiać najlepiej na Ebay.de czyli w docelowym dla tych produktów rynku, bo będzie lepiej widocznie. No ok, ale dalej tak jest? Porobiłem na .de szablony i powystawiałem swoje pierwsze aukcje, ale tak samo je widzę w Ebay.pl oraz mogę dokonywać zmian przez .pl więc stąd pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi: Czy dalej to robi jakąś różnicę? Jak wystawiłem na .pl próbnie podobne, to tak samo widziałem jako gość wyniki wyszukiwania te artykuły z .pl i .de? Coś tam pisali, że może tak być jeżeli wyszukiwarka z .de miała czas i chęci 🙂 żeby dorzucić artykuły z portalu .pl. Czy to prawda? Dużo wygodniej jednak byłoby wystawiać z polskiego portalu, tłumaczenie google języka .de nie jest wygodne.

No i jeszcze, czy Niemcy chętnie kupują jak jest zaznaczona oczojebna wysyłka "Aus Polen".

I ostatnie: czy istnieje jakaś magiczna granica 10 komentarzy o której nie raz czytałem, ze wtedy będą się aukcje lepiej pozycjonować, albo że trzeba mieć tyle żeby wystawiać na .de czy .com? Póki co na .de nie mam problemu. Pomimo "0 komentarzy" mogę wystawiać.

Dzięki za cierpliwość dla świeżaka

Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Konto na Ebay.pl i wystawianie na Ebay.de coś zmienia?

Lokalizacja nie ma znaczenia. Jest to tylko dodatkowa informacja dla kupującego bo np. Nie wszyscy decydują się na zakup z Chin już choćby ze względu na wydłużony czas dostawy. W Niemczech, być może, są wciąż tacy którzy nie lubią Polski więc lepiej dla biznesu nie afiszować się. eBay umieszcza tę informacje i tak automatycznie .

Wyszukiwarka z .de koncentruje się na aukcjach wystawionych na rodzimym ebay. Na eBay.com oraz eBay w UK można wystawić i za drobną dopłatą spowodować że będzie widoczność na obu.  Ebay.pl jest nieco tańszy dla sprzedawców (podobnie jak w niektorych innych krajach) stąd polityka eBay zapobiegająca wystawianiu aukcji na tanim eBay .

Powodzenia!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Konto na Ebay.pl i wystawianie na Ebay.de coś zmienia?

Dobrze zrobiłeś wystawiając na eBay docelowego rynku. Wyszukiwarka na niemieckim eBay zawsze wyświetli twoja aukcje w wynikach ale jeśli miałbyś tę aukcje na polskim ebay to  nie wyświetliłaby zawsze.  Wyświetliłaby jeśli starczyłoby czasu lub użytkownik z Niemiec odwiedzilby ebay.pl lub użył wyszukiwania zaawansowanego (zwykle kupujący nie zadadzą sobie tego trudu chyba że szukają jakichś kolekcjonerskich przedmiotów). 

Nie pisałbym  skąd wysłane osobno.

eBay to ogłasza i tak.

Im więcej komentarzy tym większe zaufanie kupujących . Liczba 10 jest ok ale więcej lepiej. 10 to był kiedyś limit, z jakiegoś powodu, po którym mieszkańcy z Polski mogli wystawiać na ebayach zagranicznych ale przestało się eBay z tym pomysłem wygłupiać kilka lat temu.

 

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Konto na Ebay.pl i wystawianie na Ebay.de coś zmienia?

No oki, to co nieco wyjaśniło.

Pytanie pomocnicze: Czy jeżeli ustawię, w zgodzie z prawdą zresztą, lokalizację przedmiotu: Polska, to czy kupujący z Niemiec musi zaznaczyć coś dodatkowo, żeby widzieć artykuły z innych krajów niż Niemcy? Czy to chodzi właśnie o to, że gdybym wystawiał w .pl, to musiałby on (Niemiec) zaznaczać, żeby wyszukać w innych Ebay niż .de? Czyli inaczej- jeżeli wystawiam na serwisie .de to widoczne jest dla każdego użytkownika Niemiec mimo iż lokalizacja przedmiotu jest Polska? Ważne tylko który serwis, bez względu na ustawienie lokalizacji (to w karcie produktu podczas wystawiania)?

Dziękuję za nauki:)

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Konto na Ebay.pl i wystawianie na Ebay.de coś zmienia?

Lokalizacja nie ma znaczenia. Jest to tylko dodatkowa informacja dla kupującego bo np. Nie wszyscy decydują się na zakup z Chin już choćby ze względu na wydłużony czas dostawy. W Niemczech, być może, są wciąż tacy którzy nie lubią Polski więc lepiej dla biznesu nie afiszować się. eBay umieszcza tę informacje i tak automatycznie .

Wyszukiwarka z .de koncentruje się na aukcjach wystawionych na rodzimym ebay. Na eBay.com oraz eBay w UK można wystawić i za drobną dopłatą spowodować że będzie widoczność na obu.  Ebay.pl jest nieco tańszy dla sprzedawców (podobnie jak w niektorych innych krajach) stąd polityka eBay zapobiegająca wystawianiu aukcji na tanim eBay .

Powodzenia!

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Konto na Ebay.pl i wystawianie na Ebay.de coś zmienia?

no i git. działam, wiem już nieco ocb. Dziękować

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Konto na Ebay.pl i wystawianie na Ebay.de coś zmienia?

Gupoty piszesz , wystawiając na eb.pl  jest opcja na których innych ebayahch ma sie pojawić ogłoszenie i nie trzeba na .de to nie było zawsze wprowadzili to chyba w zeszłym roku

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Konto na Ebay.pl i wystawianie na Ebay.de coś zmienia?

Ja jestem zielony, dlatego się pytam. Sorki ale słabo rozumiem to co napisałeś... Czyli co, nie ma znaczenia na której domenie wystawiam? i to zrobili ostatnio tak? więc porady sprzed 2022 nie są na czasie rozumiem? Spróbowałem wystawić na .pl ale nie widzę takiego miejsca, żebym mógł sobie wybierać gdzie będzie widoczny produkt. Mimo wszystko, czy nie jest tak, że wyszukiwarka Ebay w pierwszej kolejności listinguje produkty ze swojej domeny, a jak starczy czasu- nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy nie jest tak, że wyszukiwarka ebay ma limit czasowy po którym kończy listing, więc jak starczy czasu to rozgląda się po ebayach zza granicy i dopiero wtedy dokoptowuje sobie wyniki wyszuka z innychń domen, dlatego najlepiej wystawić z domeny docelowego kupca?

Pozdrawiam

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Konto na Ebay.pl i wystawianie na Ebay.de coś zmienia?

Masz rację. Tak jest więc wystawiaj na eBay w kraju gdzie chcesz sprzedawać. Na eBay w USA możesz za drobną opłatą zaznaczyć widoczności na eBay w UK i vice verse. Na razie tylko te dwa kraje oferują taką opcję. Na polskim ebay nie ma takiej opcji .

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź