anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wysłać online załączniki do eBay.com potwierdzające wysłanie przedmiotu

Sprzedałem przedmiot na eBay amerykańskim.  Wysłałem listem poleconym. Kupujący oświadczył , że nie dostał przedmiotu. Potwierdzenie wysłania listu wysłałem do kupującego. Zbliżał się koniec czasu ochrony kupującego, a przedmiotu nadal nie otrzymał, więc założył sprawę w centrum rozstrzygania sporów, żądając zwrotu pieniędzy.


Poprosiłem eBay amerykański aby rozstrzygnął tę sprawę. Przesłałem do eBay.com numer dowodu nadania oraz linki do Poczty Polskiej i USPS śledzenia przesyłki, wierząc że to wystarczy. Z informacji jakie widnieją na podanych stronach wiadomo, ze przesyłka opuściła polski obszar celny i jest już w gestii poczty amerykańskiej. Spór był rozstrzygnięty na moją niekorzyść - nie mam przedmiotu i do tego muszę zwrócić pieniądze sprzedającemu. Chcę się odwołać od decyzji eBay.com i wysłać kopię potwierdzenia tylko nie mogę znaleźć jak to się robi. Jakie jeszcze informacje powinienem podać eBay.com w danej sprawie - może coś pominąłem.

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Jak wysłać online załączniki do eBay.com potwierdzające wysłanie przedmiotu

Dokładnie to nie wiem jak przesłać dokumenty ale znalazłam ten link:

http://pages.ebay.co.uk/help/account/verification_request_documents.html#send_docs

Odnosi się do przesłania dokumentów typu ID.

How do I send my documents? :
Here's what to do:

1.Scan or take a digital photo of your documents.
2.Save the documents on your computer (e.g. on your Desktop or in My Documents).
3.Go to the upload page and sign in.
4.Click Browse to select the documents you've saved on your computer, then click Open to add them to the list.
5.Once you've got all of the documents, click Upload.
6.Check your documents and click 'Send'.

Jeżeli masz potwierdzenie dostarczenia przesylki powinno być spoko z tego co wyczytałam dowód nadania im nie wystarcza do złorzenia odwołania:

Tutaj link do warunków:

http://pages.ebay.co.uk/help/policies/buyer-protection.html

How sellers may be protected from losing a case

For an Item Not Recieved case, if a seller provides a valid Proof of Delivery for the item, eBay is likely to decide in their favour.

“ Proof of Delivery” is online documentation from a postal company that includes all of the following:
*A status of “delivered” (or equivalent in the country to which the item was delivered).
*The date of delivery.
*The recipient’s address, showing at least the city/county or postcode (or international equivalent).
*Signature Confirmation for transactions that total £150 or more.

Mam nadzieję, że pomoże pozdrawiam,




Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Jak wysłać online załączniki do eBay.com potwierdzające wysłanie przedmiotu

Ktos pisal juz tutaj o podobnym przypadku = napisal do poczty polskiej prosbe o uzyskanie od poczty zagranicznej potwierdzenia dostarczenia przesylki i po ... kilku miesiacach takie potwierdzenie otrzymal, ale bylo juz dawno po sprawie w centrum rozstrzygania itp. + niektore poczty zagraniczne nie rejestruja polskich poleconych przesylek i na odwrot...

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź