anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Firma niemiecka, adres niemiecki, adres zwrotów niemiecki, wysyłka z Polski.

Witam. Jestem producentem, a zarazem sprzedającym detalnicznie na terenie całej Polski. Noszę się z zamiaraem zwiększenia swojego zbytu, więc chciałbym rozpocząć sprzedaż na portalu jakim jest ebay i amazon. Obecnie firma produkująca jest zarejstrowana w Polsce, a firma w Niemczech była by tylko firmą sprzedająca produkty z firmy polskiej, taka dystrybucja mojego produktu. Z założeniem działalności na terenie Niemiec, z niemieckim nipem i adresem nie było by problemu, ale chodzi mi o sprawy wysyłkowe. Jak to wygląda w praktyce? Sprzedaż z niemieckiego konta na ebay.de, a wysyłanie towaru na bieżąco z Polski, jakie są czasy dostaw itd. Czekam na odpowiedzi, pozdawiam. 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Dot.: Firma niemiecka, adres niemiecki, adres zwrotów niemiecki, wysyłka z Polski.

Przedmioty cięzkie ? może lepiej skorzystać z firm pośredniczących w takich usługach i oferujących wysyłki z terenu niemiec ?

 

 

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Firma niemiecka, adres niemiecki, adres zwrotów niemiecki, wysyłka z Polski.

A jakie to firmy? Znasz takie?

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Firma niemiecka, adres niemiecki, adres zwrotów niemiecki, wysyłka z Polski.

Niestety, taki zamysł nie ma racji bytu. Co innego jeśli wysyłał byś z Niemiec, lub skorzystał z usług firmy eurohermes.eu

 

Wtedy nie mam zastrzeżeń.    

 

Twój sposób wygląda dokładnie tak:

 

Chińczyk ma legalną firmę w Polsce, ale przebywa w Chinach. Wystawia produkty na allegro w Polsce, ale sprzedaje i wysyła z Chin. 

 

Ostateczne pytanie do Ciebie, czy kupujesz u niego, kiedy widzisz na aukcji kraj wysyłki Chiny? Czy kupujesz u Polaka to samo z wysyłką z Polski? (nawet jeśli cena różniła by się o parę złotych, to i tak Polacy będą kupować od Polaka z wysyłką z Polski)

 

To samo z klientami z Niemiec vs Ty w Polsce z niemiecką firmą. 

 

 

Idea firmy w Niemczech jest 100% spoko, ale wysyłka z Polski - już nie  - stracisz dużo klientów nie wiedząc o tym, jeśli chcesz tak zrobić polecam wogóle nie otwierać firmy w Niemczech, tylko sprzedawać  z Polski z rejestracją polskiego konta ebay. 

 

Jednak jest wiele firm w Polsce które pomogą Ci w wysyłce paczek. Jak to działa? 

 

Wysyłasz pake do takiej polskiej firmy w Zgorzelcu, oni przewożą twoją paczkę przez granicę i nadają w Görlitz, przyjmują również Twoje zwroty na adres w Görlitz. Wtedy cała firma faktycznie ma Niemiecki wizerunek, bez żadnego ale. Pozostaje polskie tylko Twoje nazwisko. 

 

Obsługa wymaga również poprawności językowej. Jeśli chcesz mieć firmę zarejestrowaną w Niemczech tylko do tego celu, dla sprzedaży produktów na ebay, amazon to jest kilka dodatkowych plusów: 

 

- Vat 19% 

- brak przewalutowania PayPal na złotówki podczas wypłat (należy założyć niemieckie konto firmowe w niemieckim banku i niemiecki PayPal) wtedy można przelać kasę w eur na np. cinkciarz i mamy o wiele lepszy kurs.  

 

 

Pytanie czy to się opłaca w przypadku twoich produktów. Jeśli nie planujesz obrotów na poziomie min. kilkunastu tysięcy eur miesięcznie, to nie warto. Wyjdzie na to samo, jeśli doliczysz obsługę niemieckiej firmy przez biuro księgowe niemieckie i wynajem lokalu gdzie zarejestrujesz działalność, do tego jeszcze ktoś do odbierania i tłumaczenia korespondencji. 

 

Na koniec jeszcze trzeba pamiętać jeszcze że nasi sąsiedzi bardzo chętnie kupują niektóre produkty u Polaków. 

 

Powodzenia!


@macvjnzky_7

 

 

 

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Dot.: Firma niemiecka, adres niemiecki, adres zwrotów niemiecki, wysyłka z Polski.

Sprawdz na allekurier. Wysyłam paczki do Niemiec i nie wychodzi drogo,w porównianiu do Poczty wręcz taniocha.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź