Faktury ebay jak sobie radzicie?

chippower100
Użytkownik

Witam,


Sprzedaję tylko za granicę, jestem zarejstrowany jako firma, działam na kpir. Próbuję wydrukować faktury z ebay. Format CSV jest dla mnie czarną magią, więc nawet tego nie ruszam. HTML po ściągnięciu pliku z końcówką html.gz i rozpakowniu 7zipem nie ma polskich liter tylko kwadraty, w poprzednich miesiącach nie było problemu. Jak sobie z tym radzicie? Może ktoś ma jakieś większe doświadczenie z fakturami ebay?



Pozdrawiam,


KL


Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Faktury ebay jak sobie radzicie?

chippower100
Użytkownik

Dodam tylko, że chodzi mi o przycisk pobierz fakturę. Drukowanie od razu działa, ale wychodzi mi wtedy tyle stron, że chciałbym mieć to w pliku na kompie.



Pozdrawiam,


KL

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Faktury ebay jak sobie radzicie?

sciagam w csv i zapisuje w xls. Od lat i nie mam problemow

**************************************
Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Faktury ebay jak sobie radzicie?

chippower100
Użytkownik

U mnie csv wygląda tak:


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b090ec5eb0557a65.html



Mało czytelne, coś z tym robisz? czy tak drukujesz?



Dodatkowo opłaty za wystawienie są trochę dziwnie liczone:


"Opłata za wystawienie w wysoko¶ci GBP 0,347826 przeliczona na 1,877977 zł według kursu 5,39919 (na dzień 11-01-2012).,Opłata za wystawienie,"2,16 zł"



Jak bym nie liczył to nie wychodzi 2.16zł?



Pozdrawiam,

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Faktury ebay jak sobie radzicie?

u mnie wyglada to inaczej.


Sa kolumny.


napisz na marek222@yahoo.com to ci podesle zrzut ekranu.


 


Jedna uwaga: jestem zarejestrowany na Ebay.com i tam faktura jest generowana.


 


Moze odpowie ktos zarejestowany na Ebay.pl


 


 

**************************************
Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Faktury ebay jak sobie radzicie?

dkamieniak
Użytkownik

Jest opcja w ebay żeby wyświetlała się faktura skrócona - bez spisu dokładnego co za ile z nazwami aukcji tylko np:



102 x Opłata za Galerię, 33 x Opłata za Galerię Plus, 138 x Opłata za wystawienie, 16 x Prowizja od ceny końcowej (i wsio!)



i kwoty ile za co.



Najłatwiej wydrukować fakturę po prostu z ebaya - u góry przy podglądzie jest: Wersja do wydruku - po kliknięciu ma się pewność że wydrukuje tylko fakturę a nie całą stronę.

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Faktury ebay jak sobie radzicie?

craftex-eu
Użytkownik

Panowie, może i mi pomożecie?


Zupełnie nie rozumiem, jak te faktury za ebay "ugryźć"?


Chodzi mi o taką fakturę - kosztową, którą pokażę w Urzędzie Skarbowym, jako podstawa do zaliczenia kosztów?



Jestem VAT-owcem, w Ebay mam 0% VAT,



no i jak tą fakturę pobieracie? z tego co widzę, to jedyna mozliwosc - wersja do druku i pobierz, np. html - ale faktycznie ten plik, który otwieram np Firefoxem ma pełno kwadracików.



Druga sprawa - czy urzędnik mi tego nie zakwestionuje? bo w tej fakturze jest pogrubiona kwota DO ZAPŁATY ( pod odjęciu płatności które wykonywałem), ale jest to kwota na dany dzień, a moze sie to różnić od kwoty całego kosztu miesięcznego, którym jest KWOTA ŁĄCZNYCH PŁATNOŚCI.



Doradźcie, bo mój księgowy nie pomaga mi 🙂 tak samo ebay support,



Dodam ze jestem zarejestrowany ne ebay.de



pozdrawiam

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Faktury ebay jak sobie radzicie?

Może trochę nie w temacie, bo faktury jeszcze nie drukowałam i nie wiem jaki problem napotkam...Też jestem zarejestrowana jako forma i rozliczam się na KPIR... Moje pytanie i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś życzliwy i udzieli porady: jak dokumentujecie sprzedaż na ebay zagranicznym?, jakie robicie wydruki? I jak radzicie sobie z paypalem i wydrukami z niego? Jaki moment uzyskania przychodu, dzień sprzedaży czy dzień wpływu na paypal?I wreszcie temat róznic kursowych- czy liczycie a jeśli to jak... W tych tematach pływam...Za każdą sugestię będę wdzięczna a jeśli ja tylko będę mogła pomóc to służę radą.. Mam doświadczenie na allegro... i w krajówce orientuję się dobrze /tak myślę/.

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Faktury ebay jak sobie radzicie?

mam tan sam problem i nie wiem która która kwote zaksiegowac Moze juz ty wiesz

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź