anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ebay.pl vs de vs uk oraz VAT EU i poza Eu

Dzień dobry. 
Mam 2 pytania a odpowiedzi które znajduje na forum nie są dla mnie jasne:

1. Będę sprzedawać na eBay ubrania. Początkowo na koncie prywatnym, tylko Europa, także UK). Wysyłka z Polski. Czy i jaka jest różnica dla klienta z Niemiec Włoch Anglii czy Hiszpanii oraz samej wyszukiwarki Ebay w zależności od tego na którym ebay wystawiam? Naturalny dla mnie jest eBay.pl ale mam wrażenie że ten PL jest jakiś ubogi i mało wiarygodny względem np tego z UK a także gorzej się wyświetla dla klientów innych niż z ebay.pl. 

2 kwestia to podatek VAT, kto go płaci,  kiedy i jak. Moje prywatne doświadczenia przy kupowaniu czegoś z Japonii czy UK po wyjściu z UE są takie że przy zakupie miałem od razu dodawany VAT który musiałem opłacić przy finalizacji transakcji. 

Sprzedałem pierwszą rzecz na ebay, właśnie do UK i klientka dostała powiadomienie z urzędu celnego, że ma dopłacić cło ale także ok 20% VAT czym była oburzona. Czy VAT jest zawsze po stronie kupującego czy nie, czy sprzedając z ebay.pl do UE np do Niemiec także będzie mieć to klient do dopłaty czy wtedy jest on po mojej stornie? I czy jest różnica jeśli sprzedaje z ebay.uk do UE jeśli towar wysyłany jest z PL? 

Czy na etapie wystawiania mogę zaznaczyć jakąś opcję by VAT był doliczony od razu do ceny towaru przy zakupie by ominąć późniejsze formalności i nieporozumienia?

 

 

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Ebay.pl vs de vs uk oraz VAT EU i poza Eu

1. Lektura tego watku pomoze odnosnie widocznosci aukcji

 

http://community.ebay.pl/question/Dla-Sprzedawc%C3%B3w/Nie-Wida%C4%87-Mojej/2000000297?&#msg20000007...

 

 

Najlepiej jest wystawiac na tym Ebay na ktorym jest najwiekszy popyt popyt na twoj towar co czesto jest rownoznaczne z iloscia kupujacych. najwiecej wizyt odbywa sie na glowbych Ebay czyli USA (szczegolnie duzo), Niemcy, GB, Francja ...

Wystawiajac na Ebay.com  za drobna oplata aukcja bedzie widoczna na Ebay w UK i vice verse.

Na innych Ebayach bedzie wudoczna tylko na tych Ebayach na ktorych jest wystawiona chyba ze kupujacy uzyje wyszukiwarki  i zaznaczy ze chce przeszukac caly Swiat. Malo kto jednak to czyni, chyba tylko ktos kto poszukuje czegos rzadkiego lub dodatku do swojej kolekcji znaczkow, monet itp.                                                                                 

          Pozycjonowanie aukcji jest uwarunkowane wieloma aspektami m.in dorobkiem sprzedawcy (pozytywne opinie), poziomem obslugi, czasem wysylki , poziomem sprzedazy itp czyli tym co wplywa na ranking sprzedawcy ktory jest uaktualniany miesiecznie, rowniez wykupione promocje. 

 

2. Podatek pobiera Ebay od kupujacego wg. adresu dostawy. Nie masz na to wplywu.   

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź