Zwrot z paypala

aecjusz
Użytkownik
Szanowni Państwo,
takie pytanie. Wszcząłem spór, kwota ok. 3500 zł. Po ok. tygodniu dostałem krótkie info, że otrzymano zwrot pieniędzy od sprzedającego i spór został zamknięty. Tym nie mniej od kilku dni spór ciągle figuruje w zakładce jako otwarty, a status płatności (zwrotu) jest oznaczony jako „oczekująca” (Badane przez serwis PayPal). O co biega, jak długo to może potrwać i kiedy powinienem dostać pieniądze?
Pozdrawiam,
Grzegorz
Wiadomość 1 z 29
ostatnia odpowiedź
28 ODPOW. 28

Zwrot z paypala

rowniez w przypadku zaplaty przez Paypal mozesz skorzystac z zabezpieczenia ktore oferuje twoja karta.
Karta moze zastosowac platnosc zwrotna w stosunku do Paypala.
Nie wszystkie karty jednak jeszcze oferuja ochrone konsumenta.

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony). O Mnie...

Wiadomość 21 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Cześć aecjusz!

Mogę tylko potwierdzić, że zgodnie z zasadami stosowanymi w serwisie eBay na obecną chwilę nie można wystawić sprzedającemu komentarza po upływie wyznaczonego czasu. Dowiedziałam się jeszcze, że do sprzedającego w takich wypadkach jest wysyłane ostrzeżenie. Może niewielkie pocieszenie, ale zawsze coś.

Pisałeś już wcześniej, że zgłosiłeś sprawę na policji. Jeśli oni skontaktują się z firmą PayPal, otrzymają wszelkie informacje dotyczące Twojej sprawy.

Przykro mi z powodu tej sytuacji. Miejmy nadzieję, że nie będzie już tego typu nieprzyjemnych doświadczeń ze względu na wprowadzenie pełnej ochrony transakcji dokonanych w serwisie eBay.

Pozdrawiam,
Emilia
Wiadomość 22 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Kupilem towar w angli otrzymalem go ale dwa urzadzenia z pieciu nie dziala prawidlowo wiec otworzylem spor ,jak na ta chwile to gosc odpisal tak ze to nie on bierze odpowiedzialnosc za to ze po przywiezieniu do mnie urzadzenia nie dzialaja ,ale ja wiem ze one niedzialaja bo sa zepsute ale nie od transportu i prubuje sie wykrecic. czy teraz jesli on nie bedzie sie chcial dogadac to jak to sie zakonczy wedlug pay paypala? mam ochote mu napisac zeby zastanowil sie jak mi napisze znow taka odpowiedz bo kase ma wstrzymana ,towar lezy w polsce i ze albo sie dogada albo jedzie do polski po towar .Jak z waszej praktyki to wyglada??
Pozdrawiam Bartek
Wiadomość 23 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

zapomnij, aby przyjechał po towar, skoro otworzyłeś spór, to go nie zamykaj, ponownie go nie otworzysz, w ciągu około 21 dni od otwarcia sporu eskaluj do rangi roszczenie i czekaj na rozwój sytuacji. Tym zajmą się spece firmy PayPal.

na przyszłość nie odświerzaj starego postu
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 24 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Witam, mam problem również ze zwrotem środków za zakupioną rzecz. Sprzedawca zaakceptował zwrot, status transakcji widzę jako zamknięty a pieniędzy nie ma dalej. Transakcie dokonywałam kartą na PayPala nigdy się nie logowałam. Teraz sprzedawca mówi że środki powinnym być na moim koncie PayPal. Co mam teraz zrobić? 

Wiadomość 25 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Witam . Zamowilam zegarek na ebay ktory sie zepsul , zwrocilam go I sprzedawca mial mi wyslac pieniadze , napisal ze wysle na paypall ale ja nie mam pay pala , placilam karta I co teraz ?
Wiadomość 26 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Witam jeśli sprzedawać wysłał mi zwrot z konta UK na kartę w uk ile muszę czekać na pieniążki ? W serwisie PayPal nie widzę transakcji tylko dostałem email że dokonał zwrotu pozdrawiam
Wiadomość 27 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Witam. Tez kupilam artykul na ebay. Niestety okazalo sie ze ti byla fakszywa aukcja. Oczywiscie pay PAL pieniadze wziak przez Konto bsnkowe. Co dalej. Ebay zakonczyl acje i napisal pieniadze zwrocono. Pay PAL ns Konto nie oddal. Co teraz
Wiadomość 28 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Witam.Mam podobny problem co koleżanka wyzej.Zakupiłem zegarek gdzie okazało się że ktoś podszywał się pod konto.Po zapłaceniu przez paypala niedługo została nadana przesyłka oraz informacja z serwisu paypal że środki zostały zwrócone na moje konto.Przelew ma cały czas status oczekującej.Aukcja została usunięta z serwisu ze względu na oszustwo.Zgłosiłem przelew z karty do swojego banku.Co mogę dalej zrobić?Kwota jest niemała więc będę musiał złożyć sprawę w sądzie i na policje jeśli paypal nie zwróci mi środków.Rozumiem że paypal to ochrona kupujących ale to jest jakaś kpina tylko wspieranie oszustów.Czy ktoś może doradzić co można jeszcze zrobić bo czekanie na przelew tu chyba nie ma sensu...
Wiadomość 29 z 29
ostatnia odpowiedź