Platnosc PayPal.

Witam.
Jestem nowym uzytkownikiem ebay-a.
Wczoraj kupilem towar od sprzedajacego z Azji za 363,50$ co rzekomo mialo odpowiadac 1185,26zl. Zalozylem konto PayPal i wplacilem pieniadze. Na stronie PayPal wszedzie byly informacje, ze PayPal nie pobiera zadnej prowizji od kupujacego i wplacajacego. Jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy po przelewie zalogowalem sie do mojego konta w banku i zobaczylem, ze zostalo kwota ktora zostala pobrana z mojego konta byla wieksza. PayPal pobral 1238,89zl oraz 3,27zl. Zaczalem sie zastanawiac co jest nie tak. Wglebiajac sie w regulamin PayPal zobaczylem, ze pobieraja jeszcze dodatkowo 4% za przewalutowanie i 2,5% za cos tam jeszcze. Pobrana kwota nie odpowiada ani 4% ani 2,5%. Najgorsze w tym wszystkim jednak jest to, ze przy zaplacie widniala kwota, ktora pobierzemy z Twojego konta to 1185,26. Wyrazam zgode na przelew a oni bezkarnie, bez zadnego poinformowania mnie pobieraja sobie jakies prowizje? Rownie dobrze mogli wyczyscic mi cale konto. Przeciez to jest jakas totalna kpina!
Moze ktos mi to wytlumaczyc jak to jest z tym PayPalem przy przewalutowaniu?

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Platnosc PayPal.

"Gdy transakcja wymaga przeliczenia walut, stosujemy detaliczny kurs wymiany. Ten kurs jest sumą zapłaconej przez nas hurtowej ceny waluty (określanej przez niezależną instytucję finansową) oraz opłaty za przeliczenie waluty. Opłata zależy od waluty, na którą przeliczana jest dana kwota. W celu uzyskania szczegółowych informacji zobacz punkt „Opłaty”> „Dodatkowe opłaty”> „Opłata za przeliczenie waluty” w Umowie z Użytkownikiem."


 


Kluczowym slowem jest tu "detaliczny kurs wymiany" ktory jest zmiennym


a takze "Ten kurs jest sumą zapłaconej przez nas hurtowej ceny waluty" a hurtowa cena waluty zalezy od pory dnia i wysokosci zakupu. Zwykle cena zmienia sie dwa razy dziennie.


 

**************************************
Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź