zakupy z USA ??

Witam, chciałbym kupić na ebay z Virginia, Stany Zjednoczone:

Mam pytanie co do płatności, ile będę płacił po naciśnięciu KUP TERAZ.

Cena: 336,17 zł + Wysyłka 84,97 zł + Opłaty importowe $27,92 ???

Czy tylko 336,17zł ??? + 84,97zł ???

Czy ta metoda kupowania z USA - International Priority Shipping do Polska, jest bezpieczna

Proszę o jakieś porady, wskazówki. To moje pierwsze zakupu na ebay.

 

Pozdrawiam

 

Wiadomość 1 z 15
ostatnia odpowiedź
14 ODPOW. 14

zakupy z USA ??

siema, zaplacisz wszystko towar + koszty wysyłki + oplaty celne

cenę ktora widzisz to jest okolo, rano jest inna a wieczorem inna

 

nie wiem co to u ciebie znaczy bezpieczna, jesli pytasz czy jest rejestrowana, tak jest rejestrowana i mozesz ją sledzic w necie na kazdym etapie, a nie tylko do granicy USA

 

a jak nie otrzymasz towaru, to mozesz w ciągu 45 dni, liczysz dni po kolei otworzyc sprawe na paypal, ze nie otrzymales towaru, wtedy odzyskasz kase bez problemu

 

a zanim dojdzie do twojego pierwszego zakupu na ebayu to zarejestruj sie na www.paypal.pl i przelej kase ze swojego konta bankowego na paypal przy uzyciu zakladki dodaj srodki

Wiadomość 2 z 15
ostatnia odpowiedź

zakupy z USA ??

 International Priority Shipping to przesyłka w programie Global shipping (w skrócie globalny program wysyłkowy PRZYMUSOWY w USA)

 

jak widze towar kupiony przez KT  za około:100$ + 25$ (wysyłka) + vat/cło niecałe 28$ (wyliczane od ceny towaru)

 

 

i to przy zakupie KT zapłacisz  około 153 $  ===> cena w złotówkach 505zł (uwzgledniając niekorzystny kurs przewalutowania z PLN na $ może i troche wiecej)

 

 

 

przesyłka jest rejestrowana do granicy USA---- > potem w polsce ma nadany inny numer i przewaznie jakis kurier jej dostarcza nie PocztaPolska

 

 tutaj wątek o programie Global Shipping

http://community.ebay.pl/t5/Kupowanie-za-granic%C4%85/global-shipping-program-a-podatek/m-p/55787#U5...

 

 

co do zalet tej wysyłki:

jest rejestrowana wiec powinna dotrzeć

dostawa do 2 tygodni do Polski

 

wada:

 

PRZYMUS z góry zapłacenia vat'u/ cła bo nie zawsze przy wartosci 100$ celnicy dorzucą ci cło  za 1 sztuke towaru (co innego zakupy hurtowe)

 

 

 

 

Wiadomość 3 z 15
ostatnia odpowiedź

zakupy z USA ??

co to "KT" ???

Wiadomość 4 z 15
ostatnia odpowiedź

zakupy z USA ??

co to "KT" ???

 

Kup Teraz

Wiadomość 5 z 15
ostatnia odpowiedź

zakupy z USA ??

 International Priority Shipping to przesyłka w programie Global shipping (w skrócie globalny program wysyłkowy PRZYMUSOWY w USA)---co masz na mysli piszac ze global shipping program jest  PRZYMUSOWY. Ja nie jestem w tym programie i nikt mnie do niego nie zmusza

Wiadomość 6 z 15
ostatnia odpowiedź

zakupy z USA ??

zdaje sie ze jest albo kiedys byl wlaczany dla aukcji domyslnie - ale mozna to wylaczyc

Wiadomość 7 z 15
ostatnia odpowiedź

zakupy z USA ??

 KT  to Kup Teraz 🙂 dokładnie

 

 

 

co do przymusowości programu Global Shipping:

 

kiedyś była zwykła Prioryty z trackingiem z opcja clenia paczki w Polsce   --- dla mnie to bez sensu płacić "Z GÓRY VAT/CŁO"  bo Urzad Celny nie zawsze ci go doliczy a po co 24% dopłacać PRZYMUSOWO.

 

First Class z USPS jest o połowę szybszy od Prioryty (jak dla mnie paradox FCUSPS do 5-7 dni roboczych  (a jest to przesyłka nie rejestrowana)a Prioryty 10dni + zamieszanie z "innym" numerem trackingowym)

Wiadomość 8 z 15
ostatnia odpowiedź

zakupy z USA ??

Jeszcze mam pytanie...

Po założeniu konta na PayPal wszytko poszło ok, przelałem kająś kase szybkim sposobem z konta prywatnego i doszła na PayPal bez problemu, ale w celach werysfikacji musiałem podać karte kredytową, też ją podałem wszytko poszło ok, kase pobrrało z karty kredytowej, teraz musze czekać na wyciąg z niej ,w którym będzie ten kod do weryfikacji.

Aktualnie mam Status: konto niezweryfikowane , czy dam rade już kupić juz coś na aukcji z USA czy musze czekać ok 3 dni na ten wyciąg ??? Czy ta weryfikacja jest dla sprzedających i kupujących ???

Wiadomość 9 z 15
ostatnia odpowiedź

zakupy z USA ??

ok udało mi sie zweryfikowac konto, dałem KT przechodze do płatnosci loguje sie, mam 210 dolarów na koncie przedmiot kosztuje 201 dol. i daje zapłać wyskakuje mi komunikat: Nie można zrealizować tej płatności, a Twoje konto nie zostało obciążone. Skontaktuj się z handlowcem w celu uzyskania dalszych informacji.

prosze o pomoc ???

Wiadomość 10 z 15
ostatnia odpowiedź