zakup w uk - problem z gls poland

Witam serdecznie

Kupilem uzywany aparat na aukcji w uk.

Sprzedawca wyslal royal mail. Przesylka nie dochodzila wiec poprosilem o numer przesylki Okazalo sie ze przesylka lezy 1km od mojego domu w parcelshopie. wkurzony ze nie bylo nikogo  w domu i nie dostalem zadnego awizo ale i ucieszony ze sie odnalazla udalem sie po przesylke. Pan w parcelshopie jednak powiedzial ze jej tu nie ma i nie kojarzy zeby byla. telefon do gls - mowia ze musi byc i ebm w takim razie dzwonil do oddzialu w starszyn. an te mowi ze musi byc ze przeprasza i ze napewno znajda i NIE ODESLA spowrotem

Dzien pozniej patrze na tracking i debile odeslali ja do UK.

Koresponduje teraz z sprzedajacym - jest mily i odpowiada i mowie ze w ostatecznosci moge zaplacic za jeszcze jedna przesylke ale on mowi ze jeszcze nie zdecydowal co zrobic i pisze ze paypal prawdopodobnie odda mi kase za ten zakup

W ebay zalozylem cos jak "spor" i naisane jest ze sprzedawca musi odpowiedziec do 25.03 i ze jak nie odpowie to wtedy moga dzialac.

odpowie ktos co robic ? czekad do tego 25tego ? czy moze jeszcze cos innego ?

Wartosc przesylki z wysylka to 50 funtow.

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

zakup w uk - problem z gls poland

Czekaj na decyzje eBAY. Gdy oddadza pieniadze mozeszj eszcze raz zakupic na nowej aukcji a tamta anulowac.  nie zamykaj sporu. Drugi raz juz nie otworzysz.

**************************************
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

zakup w uk - problem z gls poland

Dzieki za odp

Ebay odpisal tak w skrocie ze nie odda mi pieniedzy. Napisalem do sprzedajacego ze moge mu wyslac kase na powtona wysylke ale mi odpisal ze : "I have no wish to make a Buyer lose his money so be assured that if and when the Camera is returned to me I will ensure that you are fully compensated . Regards , Russell."

 

Wydaje mi sie ze kamera powinna byc juz u niego spowrotem - on pisze ze mysle ze mysli ze wkrotce przyjdzie .

 

https://gls-group.eu/PL/pl/sledzenie-paczek?match=RN023079009GB

 

Tak sobie mysle - ile mam czasu na wystawienie komentarza ?

Czy nie kombinuje czasem zeby ten okres minal i wtedy moze mnie juz totalnie olac ?

Tak po komentarzach to nie sadze zeby dla 30tu funtow mu sie chcialo. Jest mily i odpisuje ale sam juz nie wiem :

https://www.ebay.at/usr/123jamesrussell

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

zakup w uk - problem z gls poland

Witam ponownie

Paczka wrocila w koncu do nadawcy w szkocji. Chce mu wyslac £13 za ponowna wysylke. najpewniej paypalem ? czy on cos musi kliknac w tej tranzakcji za ktora juz dostal kase zeby umowzliwic mi ponowna platnosc za wysylke ? czy tez poprostu powinien dac mi adres mailowy i wyslac mu na maila paypalem ? czy na jego adres email "ebayowy" z ktorego dostaje wiadomosci od niego tzn ".........2898rcf@members.ebay.co.uk" tez moge wyslac kase paypalem ?

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź