anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

paypal - jak działa ochrona kupujących?

Jak w temacie, kupiłam film DVD, kwota nie wielka, czekałam ponad 2 miesiące, bo już zdarzało się, że poczta dostarczała przesyłki po 65 dniach, niestety nic nie przyszło. Napisałam do sprzedawcy, odpowiedział, że przedmiot w zasadzie powinien być dostarczony w ciągu 2 tygodni, ale zdarzają się opóźnienia... i żebym zgłosiła na paypal nieotrzymany przedmiot wówczas zwróci mi pieniadze. Zgłosiłam, napisałam jeszcze raz to samo, minął tydzień i zero odpowiedzi. Paypal przypomina o terminie zamknięcia sporu i że mogę go przekształcić w roszczenie. Sprzedawca nie odpowiada, czyli teraz mam zgłosić roszczenie? I co dalej? po zgłoszeniu roszczenia?, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wyglada ta procedura?

Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

paypal - jak działa ochrona kupujących?

jesli na paypal masz info ze dla sprawy mozesz zglosic roszczenie, to zglos zanim sprawa wygasnie. paypal ma potem kilka dni na rozpatrzenie sprawy ale moga to zrobic szybciej, jesli sprawa jest oczywista i na korzysc kupujacego, ktory po uznaniu roszczenia otrzymuje zwrot pieniedzy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 11
ostatnia odpowiedź

paypal - jak działa ochrona kupujących?

Ja sie po prostu nie pierdole jak paczka nie dociera po ok miesiącu robie bez kombinowania sprawę i praktycznie odrazu roszczenie.

Nie ma na co czekać ....

Niestety Poczta Polska gubi albo ktoś na niej masowo kradnie przesyłki .... albo docierają po 2-3 miesiacach sory mam to gdzieś.

Niech się ktoś za nich weźmi bo jest po prostu coraz gorzej .... i to dosłownie z miesiąca na miesiac ....

 

A giną już nie tylko przesyłki nie rejestrowane ale i tez rejestrowane, oczywiście mozna i trzeba zgłaszac reklamacje o ile się jest nadawcą. Niestety my jako odbiorca nie możemy nic z tym zrobić i od tego jest PAYPAL>

 

Wieć jesli nie dociera przesyłka a już szczególnie po 2 miesiacach BEZWZGLĘDNIE nie czekamy na cud tylko odrazu ROSZCZENIE w paypal.

 

Kasa bez większych problemów jest zwracana.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 3 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

paypal - jak działa ochrona kupujących?

jesli na paypal masz info ze dla sprawy mozesz zglosic roszczenie, to zglos zanim sprawa wygasnie. paypal ma potem kilka dni na rozpatrzenie sprawy ale moga to zrobic szybciej, jesli sprawa jest oczywista i na korzysc kupujacego, ktory po uznaniu roszczenia otrzymuje zwrot pieniedzy

Wiadomość 2 z 11
ostatnia odpowiedź

paypal - jak działa ochrona kupujących?

Ja sie po prostu nie pierdole jak paczka nie dociera po ok miesiącu robie bez kombinowania sprawę i praktycznie odrazu roszczenie.

Nie ma na co czekać ....

Niestety Poczta Polska gubi albo ktoś na niej masowo kradnie przesyłki .... albo docierają po 2-3 miesiacach sory mam to gdzieś.

Niech się ktoś za nich weźmi bo jest po prostu coraz gorzej .... i to dosłownie z miesiąca na miesiac ....

 

A giną już nie tylko przesyłki nie rejestrowane ale i tez rejestrowane, oczywiście mozna i trzeba zgłaszac reklamacje o ile się jest nadawcą. Niestety my jako odbiorca nie możemy nic z tym zrobić i od tego jest PAYPAL>

 

Wieć jesli nie dociera przesyłka a już szczególnie po 2 miesiacach BEZWZGLĘDNIE nie czekamy na cud tylko odrazu ROSZCZENIE w paypal.

 

Kasa bez większych problemów jest zwracana.

 

Wiadomość 3 z 11
ostatnia odpowiedź

paypal - jak działa ochrona kupujących?

Dziękuję za pomoc, przed chwilą zgłosiłam roszczenie, zgodnie z informacją z systemu trwa to do 30 dni.

Ciekawe ile to potrwa?

 

Coś w tym jest, bo w ostatnim czasie przesyłki są bardzo opóźnione, prawie do 2 miesięcy, coraz częściej brak trackingu na terenie Polski. Składałam już reklamacje na poczcie, powiedzieli, że nie mają ludzi do pracy i mogę nawet  złożyć skargę, a i tak to nic nie da.

Beznadzieja.

 

Wiadomość 4 z 11
ostatnia odpowiedź

paypal - jak działa ochrona kupujących?

No niestety 

A info idzie ze chcą to coraz bardziej upierdolić dziś w oneciku 

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/koniec-tanich-przesylek-z-chin-polskie-paczki-traf...

Nie dość ze ci ją popdpowadzą to jeszcze każa ci zapłacic wiec ...

Jak będa chcieli przecwiczyć clenie na przesyłki za kilkanascie kilkadzisąt PLN zacznie się dopiero szopka... bo takich przesyłek są pewnie grube tysiace .... więc pewnie ... przesyłek nie zobaczymy już prawie na pewno trafi na styrte i będzie tam leżec pół roku ....

( o ile nie wezmą ją diabli) 

Pytanie czy im będzie się to opłacac bawić w odprawy celne gdzie podatek (głównie VAT) wyniesie powiedzmy 10 PLN a ktoś będzie się musia ł z tym bawić ... 

 

Przypuszczam że oni sobie już nie radzą (poczta) z tą iloscią 

Wczoraj miałem przypadek że "odnalazłem" jedną przesyłkę niestety awiza nie dostałem (w sumie na dwie przesyłki) z tym że jedna była rejestrowana wiec o niej  wiedziałem (i była krajowa) 

Z tego co wiem ilość jest nich taka ze przesyłki trafiają gdzieś na styrty i o ile sobie ktoś coś z niej nie weźmi i postanowi jednak doręczyć to trwa to miesiacami.

Wszystkiemu jest oczywiście winna Poczta Polska.

Niestety widze te wszystkie pomysły coraz gorzej ...

 

A sytuacja jest coraz gorsza.

 

Jak by chcieli zrobić temat profesionalnie to przecież ebay nie działa z dark netu.

Niech zrobią ze podatek (jak juz chca na nas na siłe wymusić) to płacmy przy tranzakcji i po problemie ....

płatności są rodzielane ...

No ja wiem ale z dwojga złego wole tak niż później czekać na przesyłkę a może pól  roku ... 

W koncu jak coś kupuję chce miec to jak najszybciej a nie na niewiadomo na kiedy .

 

Niestety widzę to w naszym wykoaniu jak najgorzej.

 

Juz teraz cześć towarów jak tylko mogę wolę kupić w Polsce ... po prostu nie zawsze mi się uśmiecha czekac albo 2 mies albo się po 2 mies jednak kupić w Polsce albo w EU.

A ceny już czasem się aż tak nie różnią a oszczedzac te kilakdziat pln po prostu nie zawsze ma sens.

 

 

Wiadomość 5 z 11
ostatnia odpowiedź

paypal - jak działa ochrona kupujących?

Interesowałam się tym tematem podczas wakacji, ale według mnie to nie przejdzie, ponieważ uwali to pocztę polską, która podpisała umowy na dostawy z Chinami.

Jeżeli kupuje się coś za 10zł z wysyłką, to podatek nie jest tu problemem tylko dodatkowe opłaty, które wyniosą ok. 20zł, a to załatwi wszelki handel, po prostu nie będzie się opłacało.

Z tego co mówił mi przyjaciel z HK dzięki tej umowie przesyłki do Polski są teraz znacznie tańsze, wrowadzenie ceł prohibicyjnych na handel z Chinami spowoduje to, że on ustanie a wówczas poczta polska może zbankrutować, stracą naprawdę duże pieniadze.

Druga rzecz, Chińczycy to cwany naród i prawdopodobnie stworzą centra np. w Szwajcarii (już tak niektórzy robią), tam przesyłka będzie przeklejana i trafi do Polski. Może będzie trochę drożej, ale i tak taniej niż z polskim Vatem.

 

W sumie to nie rozumiem po co ten Vat? W HK nie ma Vatu, a dochodowy płaci się dopiero od dochodu powyżej 30.000HKD miesięcznie i gospodarka rozwija się prężnie, skoro budżet Polski tak dobrze się ma, jak cały czas informuje premier, to czemu nie zlikwidują vatu?

 

Na razie mam tylko info o otwarciu roszczenia. Jak maksymalnie długo paypal będzie rozpatrywać sprawę?

 

Wiadomość 6 z 11
ostatnia odpowiedź

paypal - jak działa ochrona kupujących?

Ad. 1

Masz racje ale u nas są durnie które nawet pojazdami się poruszać nie umieją i wala se w drzewa lub dupe jak tylko pojawi sie jakakolwiek przeszkoda na drodze (za to później szukają winnych). 

Więc Mr. MM może to wprowadzić podateki tj rypanie przesyłek....  będą zarabiac kilka pln (i to mówię o sensie całego procederu) a kosztu obsługi będą wynosić 2-3 razy łot nasze byznesy.

Kilka firm (ostatnio alledrogo) robił ajwa o to ... a pieron wie jakie tam sa układy (a pewnie coś jest) bo to banksterka więc ....

Ad. 2 

Dziś (aktualny) rząd w Polsce jest pro USA a ci to Chin nie lubią (Chiny są już dzis potęgą która de facto zagraża USA), a więc jak przyjdzie rozkaz z USA ze mamy udupić handel z chinami to się tak stanie I TAK MA BYC .

I nikt nie bedzie się przejmował PP która i tak ledwo zipie, zbankrutowac nie zbankrutuje ... o to bym sie nie martwił.

Ad. 3.

Cha cha cha .... po co VAT podatki ?

Aby okradać upodlic i zniewolić społeczeństwo.

Policz sobie ile wynosi obciążenie obywatela Polski ? od 60 - 80 % tak takie to są wartości ... 

Niestety w Polsce to jest skrajnie wypaczone. O ile w takich np Niemczech jest jeszcze gospodarka, a jest ich ona, a nie obcego kapitału to jeszcze mają jakieś dochody. U nas ? 

Nie posiadamy praktycznie firm które są rdzennie Polskie, a te wszystkie zakłady, montownie, korpo **bleep** będace w obcych rekach nie płaci w Polsce żadnych podatków. Więc jedynym żródłem dochodu Panstwa jest rypanie w d..sko obywatela.

Ile się da .... aż zajęczy

 

Policz sobie podatki które płaci pracodowca, Ty ile płacisz podatków we wszlkich pliwach towarach itd ... 

 

 

Wiadomość 7 z 11
ostatnia odpowiedź

paypal - jak działa ochrona kupujących?

a i AD.4

Przekształć w roszczenie i czekaj od kilku dni do 2-3 tygodni 

Ale jesli termin dostawy wg ebaya minąl to nie powinno to trwać długo.

Jesli były by jakieś wąty ze strony sprzedawcy typu głupie wyjasnienia czekaj ... jeszcze z 3 tyg olej to kontratakuj ze nie ma i już i zwrot kasy tutaj trzeba działać bezwzględnie i nie liczyć na cud.

Ja tak robie i działa sprawnie.

 

PS uważać na ternimy jakie wystawia paypal.

 

Wiadomość 8 z 11
ostatnia odpowiedź

paypal - jak działa ochrona kupujących?

Na razie tylko otrzymałam taką informację i nic więcej.

 

Sprawa została przekształcona w roszczenie. Skontaktujemy się ze sprzedającym w celu uzyskania dokładniejszych informacji. xxx xxx ma czas do 6 listopada 2018 na przesłanie odpowiedzi do serwisu PayPal. Większość roszczeń jest rozstrzygana w ciągu 30 dni, czasami jednak może to potrwać dłużej.

Być może w trakcie procesu analizy będziemy musieli skontaktować się z Tobą, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli skontaktujemy się z Tobą, prosimy o udzielenie odpowiedzi w podanym terminie. W przeciwnym razie sprawa może zostać zamknięta i rozstrzygnięta na korzyść sprzedającego.

 

Więc mimo, że wcześniej napisał, że zwróci mi pieniądze, nie ma zamiaru tego robić.

 

 

Zdaje sobie sprawę, że podatki w Polsce są bardzo wysokie, 3 krotnie wyższe niż w kraja zachodnich, a pensje 5 razy mniejsze. A teraz jeszcze chcą zwiększyć koszty pracodawcy - nowy pomysł PPK już wchodzi w życie.

Dlatego uczę się mandaryńskiego i zawierzam stąd uciekać. 🙂

Też mi się nie podoba ta proamerykańskość, wyrzucili dobrych pracowników z Korei Pn., bo tak chciało usa, co za głupota. Ale z Chinami nikt nie wygra, nie ma na to szans. To, że przegonią gospodarkę usa jest nieuniknione. I lepiej trzymać z Chińczykami, bo można więcej zyskać. No ale polscy politycy są ślepi i nie uczą się na błędach. Nadal polityka jest ważniejsza niż ekonomia. 😞

Wiadomość 9 z 11
ostatnia odpowiedź

paypal - jak działa ochrona kupujących?

Sprzedający sam wczoraj zwrócił pieniadze.

Pytanie, dlaczego w złotówkach jest mniej niż zapłaciłam?

Na pp jest info, że jak się płaci bezpośrednio z ich konta, to zwracają taką samą kwotę.

Wiadomość 10 z 11
ostatnia odpowiedź