opłata za przesyłkę - problem

nilk_ka
Użytkownik
Witam,
może ktoś z Was pomoże mi z takim problemem; zakupiłam przedmiot na aukcji, w której opisie nie było zawartych kosztów wysyłki do Polski. zapytałam wcześniej sprzedającą czy wyśle mi przedmiot do Polski i ile będzie to kosztowało - odpisała, że nie ma problemu i podała koszt przesyłki poleconej (international signed-for). tymczasem po zakończeniu aukcji wysłała mi fakturę, na której nie dość, że koszt przesyłki jest wyższy niż uprzednio podany w mailu to na dodatek jest to zwykła przesyłka (Sellers Standard International Rate). poprosiłam o skorygowanie faktury, ale nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.
dopiero raczkuję na ebay i zupełnie nie wiem co z tym fantem zrobić. czy mam jakieś szanse na sprostowanie tej sprawy, można to gdzieś zgłosić, do administracji??
Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

opłata za przesyłkę - problem

Zwykle otwarcie sporu czyni sprzedawce rozmownym ale musisz na to odczekac okreslona ilosc dni (jest to okreslone http://pages.ebay.pl/securitycenter/index.html).

Tymczasem mozesz napisac do Ebay zwracajac uwage na nieslownosc sprzedawcy a byc moze stosowanie nieuzasadnionych kosztow wysylki. Ebay niechetnie patrzy na praktyki sprzedawcow polegajace na zawyzanu kosztow wysylki kosztem ceny przedmiotu poniewaz traci w ten sposob pieniadze z marzy.
**************************************
Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

opłata za przesyłkę - problem

(poproś o podanie kosztów całkowitych) czyli wchodzisz w zakładke kupione ten towar co kupiłaś -> zapłać teraz i tam jest to co wyżej napisałem POPROŚ O PODANIE KOSZTÓW CAŁKOWITYCH, tak długo będziesz z tej opcji korzystać aż dostaniesz poprawną fakturę
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

opłata za przesyłkę - problem

Napisałaś:zapytałam wcześniej sprzedającą czy wyśle mi przedmiot do Polski i ile będzie to kosztowało - odpisała.... w takim neilu jest opcja ODPOWIEDZ, a więc odpowiedz na ten meil żę OK bo może zprzedająca zapomniała jaki koszt Ci przedtem podała
pozdrawiam
Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

opłata za przesyłkę - problem

nilk_ka
Użytkownik
dziękuję bardzo za odpowiedzi. abuquick - dokładnie w ten sposób powiadomiłam sprzedającą o problemie. w tej chwili wysłałam jej jeszcze jedną prośbę o podanie kosztów wysyłki (z zakładki request total), a jeśli nie odpowie napiszę do ebay.
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź