anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy za anulowaną tranzakcję

Witam.

Na początku chciałem zaznaczyć, że wielokrotnie kupowałem przedmioty za granicą i pierwszy raz napotkałem na problem. Otóż kupiłem przedmiot w Australii. Zapłaciłem oczywiście przez PayPal. Sprzedający po kilku dniach od zakupu poprosił mnie o anulowanie tranzakcji, gdyż przedmiot uległ zniszczeniu. Odpisałem, że najpeirw oczekuję zwrotu pieniędzy. Sprzedający przeprosił mnie za całe zamieszanie, usunął prośbę o anulowanie tranzakcji i napisał, że wkrótce otrzymam zwrot. Dziś mija czwary dzień od tej deklaracji i niestety na PayPal żadnego zwrotu nie otrzymałem. Chciałbym zapytać, czy te procedury tak długo trwają? Czy mam jeszcze wstrzymac się z otwieraniem sprawy? Czy może zacząć działać? Jeśli chodzi o otwieranie sprawy o zwrot to rozumiem, że wszystko odbywa się na PayPal, a nie ebay?

Pozdrawiam.

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Zwrot pieniędzy za anulowaną tranzakcję

Tylko poprzez otwarcie sporu gwarantujesz sobie zwrot naleznosci. Spor otworz podajac powod "przedmiot nie otrzymany".  Napisz o swoim zamiarze sprzedawcy - moze to go zmobilizuje do dokonania zwrotu i obejdzie sie bez potrzeby mieszania do tego Paypala.

Daj mu kilka dni do namyslu.

 

Nie anuluj transakcji ani nie zamykaj sporu dopoki pieniadze nie wroca na twoje konto Paypal. Drugi raz sporu nie mozna otworzyc.

**************************************
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Zwrot pieniędzy za anulowaną tranzakcję

Witam ponownie i dziękuję za odpowiedź.

Otóż zwrotu nadal nie otrzymałem, a sprzedający nie odezwał się od 4 dni, więc otworzyłem spór na PayPal. Mam kilka pytań. Czy mam poinformować PayPal, że sprzedający napisał mi, że przedmiot został uszkodzony? Może wysłać im screeny widaomości?

Szacowany termin dostawy mija 9 maja, więc PayPal może pomyśleć, że np. jestem niecierpliwy. Czy napisać też, że sprzedający chciał, abym anulował tranzakcję, a gdy się nie zgodziłem, zadeklarował że otrzymam zwrot wkrotce, co oczywiście się nie stalo. Na koniec, czy można do PayPala pisać po polsku?

Pozdrawiam.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Zwrot pieniędzy za anulowaną tranzakcję

Witam ponownie.

Otworzenie sprawy pomogło i otrzymałem zwrot. Mam tylko pytanko. Przedmiot, za którego otrzymałem zwrot nadal widnieje w zakładce Mój ebay w Zaległych płatnościach. Czy to normalne?

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź