Zawyżone koszty wysyłki z Niemiec

Witam, zakupiłem przedmiot na ebay.de i wprawdzie przy zakupie był podany koszt wysyłki 39,99 euro (mała paczuszka), ale jak napisałem jeszcze dobre 3 godziny przed końcem licytacji do sprzedającego, czy wyśle mi w razie wylicytowania taniej przez DPD lub DHL, to nie odpisał. Wygrałem licytację i zażądałem przysłania mi faktury całego zakupu z prośbą o zmniejszenie kosztów wysyłki. Sprzedawca nie zgodził się na obniżkę kosztów wysyłki do Polski i wystawił fakturę z kosztami wysyłki 39,99 euro. W dalszej dyskusji ze sprzedawcą dowiedziałem się, że wysyła tylko ubezpieczone przesyłki przez DPD lub DHL. Dobrze się orientuję, że Ein versichertes Versand von Deutschland nach Polen mit DPD und DHL kostet bei der Paketgröße und Gewicht 9,90 € (DPD) bzw. 13,99 € (DHL) und niemals 39,99 € (Versandkosten von USA nach Polen).

Kobieta, z którą wymieniam wiadomości pisze mi drugi raz, że nie ona wymyśliła te ceny i nic nie może zmienić, ale ja czuję się oszukiwany, bo nie może być tak, że ten sprzedawca (GmbH) wysyła na terenie Niemiec pakiety przez DPD lub DHL za 5,99 euro, a za wysyłkę przez tych samych przewoźników do Polski żąda 39,99 euro i jeszcze nie chce wyjaśnić, skąd mu się te ceny wzięły? Co mogę w tej sprawie zrobić? Zwlekam z wysłaniem przelewu i chciałbym wszcząć ewentualnie jakiś spór na eBay, bo to jest jawny przekręt i poniżanie cudzoziemców.

Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Zawyżone koszty wysyłki z Niemiec

Nic nie zrobisz jeśli taka cena była podana na aukcji.

Możesz anulować transakcję.

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Zawyżone koszty wysyłki z Niemiec

Ale to świadczy o firmie, wygląda na to, że chce zarabiać na Polakach kosztami wysyłki. Potem eBay chce, żeby wystawić opinię i często się widzi negatywy, że koszty wysyłki niewspółmiernie drogie. Dogadałem się z kolegą, który mieszka na co dzień w Görlitz i zmieniłem adres dostawy na jego i powiadomiłem tę firmę, żeby wystawili mi nową fakturę  zapłaty uwzględniającą koszty wysyłki do Niemiec. Dostałem nową fakturę do zapłaty z kosztami wysyłki 3,99 euro. Te 39,99 euro dla kupujących z Polski to chyba forma zniechęcania.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź