Zakup z UK - brak przesyłki

Witam,

 

zamówiłem sobie część do samochodu z UK. Wybrałem wysyłkę w ramach Global Shipping Programme. Przesyłka miała u mnie być do 1 stycznia. Nie dotarła. Pośrednikiem jest Pitney Bowes. Po wprowadzeniu numeru przesyłki na ich stronie status cały czas ten sam - dodano numer przesyłki. Co tu robić? Kogo cisnąć? Obawiam się, że udupiłem kilka stówek.  

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

Zakup z UK - brak przesyłki

otworz spor na Ebay ze nie otrzymales przesylki. Nie zamykaj sporu az otrzymasz zwrot lub przesylke

Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

Zakup z UK - brak przesyłki

płaciłeś  paypalem ? zgłoś sprawę wg instrukcji z https://www.ebay.pl/pages/help/buy/item-not-received.html 

Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Zakup z UK - brak przesyłki

Problem w tym, że nie płaciłem PayPalem tylko kartą kredytową.
Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Zakup z UK - brak przesyłki

tak czy owak zapytaj paypal czy płatność kartą była przez nich obsługiwana i czy podlega ochronie.

 

jeśli z paypal się nie uda, zgłoś sprawę w centrum rozstrzygania ebay (w sumie dla formalności)

 

a w szczególności spróbuj zgłosić reklamację u operatora / wystawcy karty 

Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Zakup z UK - brak przesyłki

Dla Polaków nie ma zgłaszania sporu w e-bay. Tylko w Pay pal. To kolejny szacun dla nas.

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Zakup z UK - brak przesyłki

Czyli dałem się zrobić w ciula jak dziecko. Toż to rozbój w biały dzień. Kupuję coś na jednej z największych międzynarodowych platform handlowych i zostaję bez towaru i kasy, a nikt za to nie weźmie odpowiedzialności. Póki co napisałem maila do obsługi eBaya i czekam na odpowiedź. Jak chcę otworzyć spór, to mnie przekierowuje na stronę logowania PayPala, a ja tam nawet konta nie mam. No nic, spróbuję się jeszcze dowiedzieć, czy PayPal nadzoruje też transakcje kartami.
Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Zakup z UK - brak przesyłki

Mialam kiedyś podobną sytuację... i niestety potwierdzam, że zgłaszanie w ebay nic nie da, mimo że ten program global shiping ma dodatkową ochronę. Ebay nie chciał przyjąć zgłoszenia, odsyłał mnie na paypal.

W moim wypadku pomógł sprzedawca, po tym jak wystawiłam negatywa i odzyskał dla mnie pieniądze od ebay.

Więc proponuję pisac do sprzedawcy, aby skontaktował się z ebayem w tej sprawie.

Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Zakup z UK - brak przesyłki

Problem w tym, że to sprzedawca poleciał w uja. Wpisał tylko numer przesyłki, żeby eBay się nie czepiał, ale paczki już nie wyslał. Nie odpisuje na moje wiadomości. W ogóle to jest śmiech na sali. Jest potwierdzenie zakupu, mojej wpłaty oraz tego, że przesyłki nie otrzymałem. Mimo tego nie mogę odzyskać pieniędzy. Próbuję jeszcze w ramach procedury chargeback w banku. eBay to dno - 48 godzin mineło i nawet nie pofatygowali się, żeby mi odpowiedzieć na maila, PayPal - tak samo. Jeżeli chodzi o poziom obsługi to mogą czyścić buty tym z AliExpres.  

Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Zakup z UK - brak przesyłki

Global Shipping Program to raczej skuteczny sposób otrzymania paczki w PL

 

sprzedawca wysyła w Uk do Magazynu Pitney - a oni za osobna płatność z PP wysyłaja paczke do PL (wczesniej GLS teraz DPD Polska )   przesyłka łacznie może iść do 4 tygodni (jesli paczka w granicach UK  moze iśc róznie od rodzju przeysłki ekonomiczna 10 dni roboczych a priorytetowa 4 dni tezzalezy od gabarytu paczki ) jak juz paczka wejdzie na teren polski dostaje krótki numer - i jest widoczna na stronach dpd 

 

 

jaki nr otrzymałeś jeśli UPA............ to musisz czekać  a jak dostałes nr z końcówką GB to śledzenie tylko w UK  a juz w PL są tylko cyferki  mi na około 30 paczek przełanych przez GSP  nie dotarła jedna (znkneła w Niemczech..... )

Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź