anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na ebay.de na firmę w PL - płatność w kwocie netto

Czy na ebay.de jest możliwość zapłaty w kwocie netto, bez naliczonego podatku VAT przy zakupie na firmę zarejestrowaną w Polsce, będąca aktywnym płatnikiem VAT ?

Konto jest zarejestrowane na ebay.pl na firmę, NIP PL jest zarejestrowany.

Przy dokonywaniu transakcji nie widzę jednak opcji excl. MwSt.

Czy w takim wypadku transakcję trzeba każdorazowo uzgadniać ze sprzedającym ?

Czy sprzedający ma wtedy obowiązek zwrotu MwSt jeśli płatność był dokonana w kwocie brutto ?

Krzysztof

 

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Zakup na ebay.de na firmę w PL - płatność w kwocie netto

Sprzedawca nie ma nic do czynienia z VAT. Podatek pobiera eBay i eBay go zwraca jeśli będzie naliczony podwójnie po przedstawieniu dowodu powtórnego naliczenia.

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Zakup na ebay.de na firmę w PL - płatność w kwocie netto

Czy zalogowany jako firma widzę kwotę netto czy brutto? Na pewno zapłaciłem taką samą kwotę jaka była pokazana przy ofercie. Tylko dlaczego po wylogowaniu (czyli eBay nie powinien rozpoznać mnie jako firmę a teoretycznie jako osobą prywatną) cena pozostała taka sama, a powinna przecież być wyższa o 23% VAT?

Jak rozpoznać kiedy podana kwota jest netto a kiedy brutto? Mam wrażenie, że nas nabijają w butelkę.

Teraz sprzedający mówi, że nie ma nic do tego i to jest po stronie eBay, a eBay mówi, że skoro przy zakupie nie było rubryki z 23% VAT, tzn że VAT nie był doliczony.

Wychodzi na to, że zapłacę niemiecki i polski VAT.

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Zakup na ebay.de na firmę w PL - płatność w kwocie netto

I jeszcze jedno, ten sam przedmiot pod adresem eBay.pl nie ma informacji o MwSt a na stronie eBay.de już jest że jest wliczony. A kwota taka sama.

Kupując z Polski cena magicznie rośnie o podatek niemiecki?

ebay.pl.jpg

ebay.de.jpg

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Zakup na ebay.de na firmę w PL - płatność w kwocie netto


@poligrafus  napisał(a):

I jeszcze jedno, ten sam przedmiot pod adresem eBay.pl nie ma informacji o MwSt a na stronie eBay.de już jest że jest wliczony. A kwota taka sama.

Kupując z Polski cena magicznie rośnie o podatek niemiecki?

ebay.pl.jpg

ebay.de.jpg


 

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Zakup na ebay.de na firmę w PL - płatność w kwocie netto

Cena jest podana z podatkiem tylko po zalogowaniu ponieważ wtedy dopiero wiadomo z jakiego kraju jest kupujacy i jaki podatek eBay mu naliczy.

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Zakup na ebay.de na firmę w PL - płatność w kwocie netto

Ebay powiedział, że nic nie naliczał.

Zrzuty zrobiłem zalogowany jako firma. Jak widać, na niemieckim eBay wyraźnie jest cena z MwSt, a na polskim nie ma żadnej informacji. Jeśli jest jak mówisz to mimo, że zakup jest wewnątrzunijny, na polskiej stronie nie odjęli MwSt. Cena netto wzrosła magicznie o 19%.

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Zakup na ebay.de na firmę w PL - płatność w kwocie netto

Właśnie dostałem odpowiedź od eBay, że mają jakieś problemy z odliczaniem VAT i oddadzą mi nadpłatę.

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź