Zakup gier w Kanadzie.

Witam.

Na kanadyjskim Ebay wylicytowałem 2 gry do starego komputera Atari.Kwota 30$.Koszt wysyłki-Standard Int'l Shipping: US $22,00 

Gry mimo,że mają około 30 lat nadal są nowe,fabrycznie zapakowane.

Czy za takie przedmioty zapłacę cło i VAT?Czy przesyłka którą proponuje sprzedawca będzie w jakikolwiek sposób rejestrowana.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Zakup gier w Kanadzie.

zapytaj sprzedawcy czym wysyla, to nie jest rodzaj wysylki, jesli wysle ekonomiczna, nie zapalacisz nic, jesli wysle rejestrowana tez raczej nie zaplacisz nic, bo nie przekracza 150 €

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Zakup gier w Kanadzie.

Ok.Dziękuję.Przeczytałem gdzieś,że VAT nie zostanie naliczony tylko do wartości przedmiotów nie przekraczającej 22 euro.

Jeszcze jedno.Kolekcjonuję stare gry.Te zakupione ,to perełki ,bo są fabrycznie zafoliowane,nigdy nie otwierane.Czy jest duże prawdopodobieństwo,że celnicy otworzą opakowania,niszcząc jednocześnie ich kolekcjonerską wartość?

Co w przypadku zaginięcia przesyłki?Mogę wystąpić do PayPal o zwrot zapłaconej należnośći,bo przecież nie otrzymałem towaru?

Pozdrawiam.

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Zakup gier w Kanadzie.

nie wiem co wyczytales, gorny limit to 150 euro, napisz sprzedajacemu aby dolaczyl do przesylki deklaracje celna CN22, moze zaznaczyc gift, ale zeby wpisal poprawna wartosc towaru, nie zanizal jej, bez kosztow wysylki, wtedy celnicy nie otworza

 

jesli wysle nie rejestrowana to ona nawet przez UC nie przejdzie, tych nie kontroluja, ja mam na ebayu 7 letnie doswiadczenie, sam tutaj sprzedaje to jestem poniekad obcykanyw temacie, z tego konta tylko wypowiadam sie na forum

 

mozesz otworzyc sprawe czy to na ebay czy na PayPal, jesli zrobisz to poprzez PayPal to wchodzisz w szczegoly i na samym dole masz aktywny link ale obowiazuja ramy czasowe masz na to tylko 45 dni od momentu klikniecia kup teraz lub wygrania licytacji, a nie od momentu zaplaty za przedmiot, dni liczysz pokolei jak leca, wlacznie z sobota i niedziela.

 

Czyli kupiles dzisiaj to juz poniedzialek w to wliczasz

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Zakup gier w Kanadzie.

Dziękuję bardzo,że poświęciłeś mi czas.Sprzedający w międzyczasie napisał,że przesyłka (Surface) będzie zarejestrowana,ale  droższa o 7$.

Jaką opcję wybrać?Zależy mi aby gry dotarły nie otwierane.No ale przede wszystkim,żeby w ogóle do mnie dotarły.

Nie zamartwiać się i opłacić opcję standard int. i do tego dołączyć deklarację celną CN22 ?

Co doradzisz?

Pozdrawiam.

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź