anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaginiona przesyłka z USA - status Delivered a paczki brak...

Witam,

 

21 lipca kupiłem telefon z USA.

 

Sprzedający wysłał go, otrzymałem nr. przesyłki międzynarodowej i niby wszystko szło ok.

24 lipca wyszło z Erlanger i zaczęło iść do mnie, po pewnym czasie otrzymałem także zmieniony nr. paczki naczynający się na LPKEN, i zacząłem ją śledzić przez stronę trackyourparcel.eu.

 

Wczoraj (5 sierpnia o 13:46) jej status zmienił się na Delivered, lecz żadnej paczki nie dostałem...

 

I teraz pytanie, czy gdzieś coś poszło nie tak i trafiła nie tam gdzie trzeba czy możę została przekazana np. Poczcie Polskiej do przekazania mi a z racji że nie prowadzi ona monitoringu paczki status zmienił się na  "dostarczona" ?

 

A mozę trzeba już się tym zainteresować i dzwonić z pytaniem co jest nie tak? Jeśli interesować się to gdzie dzwonić/wysyłać maile? Gdzie to może być?

 

 

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Zaginiona przesyłka z USA - status Delivered a paczki brak...

w starych postach na forum wyguglowalem, ze paczki dostarcza inpost, poczta polska nie ma nic z tym nic wspolnego, mialaby gdybys kupil towar "normalnie" z pominieciem tego programu

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Zaginiona przesyłka z USA - status Delivered a paczki brak...

Jest napisane że to InPost, jest nawet ich logo.

Nr. przesyłki na ich stronie nie pasuje (zgłasza że niema takiego).

 

Czyli co, próbować kontaktować się z nimi? Oni mają w ogóle usługi kurierskie? Wydawało mi się że dostarczają przesyłki jedynie do punktów odbioru.

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Zaginiona przesyłka z USA - status Delivered a paczki brak...

Zmartwił mnie ten temat:

http://community.ebay.pl/t5/Kupowanie-za-granic%C4%85/%C5%9Aledzenie-przesy%C5%82ki-z-USA-Multiple-C...

 

W nim jest podobna sytuacja, tyle że wraz ze zmianą statusu na "Dostarczony" faktyczny przedmiot przyszedł, a u mnie go akurat brak.

 

Narazie wysłałem mail do InPost.

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Zaginiona przesyłka z USA - status Delivered a paczki brak...

DHL popełnił błąd i próbował dostarczyć pod nie ten adres.

 

Zwrócił ją do InPost w Potrkowie Trybunalskim, teraz staram się ją namierzyć i przechwycić zanim zacznie do USA wracać...

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Zaginiona przesyłka z USA - status Delivered a paczki brak...

Udało mi się dorwać kontakt do osoby która odebrała paczkę z InPost i mam już przesyłkę.

 

Ogólnie przesyłanie rzeczy ze stanów wygląda tak:

Gdy paczka jest w stanach, mamy na stronie eBay możliwość podglądania gdzie jest. Gdy otrzyma już nr. europejski (np: LPKEN0000...) jest już w europie i średzimy ją za pomocą strony http://www.trackyourparcel.eu

 

Tam po wpisaniu tego nr. kraju oraz naszego kodu pocztowego, możemy zobaczyć jaki przewoźnik ją ma i co się z nią dzieje.

Na początku będzie ją miał InPost i nada jej nr. zaczynający się na ABC..., wykonują tam jakieś operacje logiczne, porzeworzą do sortowni i tam zamawiają kuriera któy już dostarczy przesyłkę nam.

 

Gdy kurier odbierze od nich paczkę, nr. zlecenia na stronie http://www.trackyourparcel.eu/ zmieni się na same nr. od tej pory paczka jest w posiadaniu kuriera i jest nim DHL.

Możemy wejść na ich stronę i monitorować rpzesyłkę. Wybieramy w tym celu "Przesyłka krajowa" i wpisujemy nasz nr.

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Zaginiona przesyłka z USA - status Delivered a paczki brak...

Witaj

Czy w czasie kiedy dhl próbował dostarczyć paczkę pod zły adres mialeś juz jej numer(dhl-u)?

pozdr

jarek

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź