Złe nazwisko w danych do wysyłki

Cześć, kupiłam ostatnio przedmiot na Ebay.co.uk, ale że z lenistwa logowałam się przez FB to w dancych do wysyłki pojawił się nickname z FB zamiast prawidłowego nazwiska (imię się zgadza i adres też). Kontaktowałam się ze sprzedającym, on odesłał mnie do Ebay, jako że wysyłka przez GSP a on już ze swojej strony nadał. Ebay odsyła mnie znowu do sprzedającego, żeby on zmienił i tak w koło Macieju. 

Kto faktycznie przejmuje te paczki po stronie polskiej? DPD? Zawsze? Jesli będzie kurier to dam sobie spokój z tym nazwiskiem bo nie jest to tak restrykcyjnie traktowane, ale jak poczta polska to będze cyrk z odebraniem (i kto wtedy faktycznie ma moce, żeby to zmienić?)

Paczka może być sporawa, co to rama rowerowa (jeśli wymiary i waga mogą jakoś determinować przewoźnika).

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Złe nazwisko w danych do wysyłki

poczta dostarcza na adres a odebrac moze ktokolwiek zameldowany pod tym adresem tak ze nie martw sie

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Złe nazwisko w danych do wysyłki

Niestety poczta dostarcza na adres jak jej się chce, najczęściej zostawia awizo i przesyłkę trzeba odebrać w placówce (to będzie duża paczka i na 99% będzie awizowana). Bez dowodu tożsamości na nazwisko odbiorcy tego nie odbiorę.

Dostałam wczoraj od Ebay jednoznaczną odpowiedź, że jak aukcja się zakończyła to nie można zmienić żadnych danych (ludzie w kosmos latają a nazwiska na jeszcze nie wysłanej paczce zmienić nie można). Więc pytanie brzmi- czy te paczki po stronie polskiej dostarcza zawsze kurier typu dpd/gls czy trafia się poczta polska? 

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Złe nazwisko w danych do wysyłki

 GSP napewno do końca tego roku DPD - raczej tylko adres sie liczy . 

 

 

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź