anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam czy ktoś kupował coś na ebay us ? Chodzi mi o koszta opisane jako import charge

Co to sa opłaty import charge widze ze przy wybranej ofercie z ebay us od razu wyskakują koszta transportu i import charge i chociaż z opisu wynika ze sa to cła i opłaty graniczne to nie wiem czy rozumieć te opłaty jako równoznaczne z brakiem opłat w Polsce na urzędzie celnym? Jak dzwoniłem do spedycja w Polce w firmie Polamer to powiedzieli mi ze nie ma tak zeby płacić cło i VAT poza krajem.
Wiec moje pytanie co to sa za opłaty do jakiego urzędu trafiają i czy sa równoznaczne z kosztami w Polsce czy może trzeba to liczyć osobno.
Dziwie sie tez ze sa doliczane w "koszyku" obligatoryjnie i nie mozna ich usunąć.
Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Dot.: Witam czy ktoś kupował coś na ebay us ? Chodzi mi o koszta opisane jako import charge

Jest dokladnie tak jak piszesz. Placisz od razu clo Vat i inne oplaty administracyjne. W Polsce nie zaplacisz juz nic

Usunac ich nie mozesz. Nie mozesz nawet kupujac u jednego sprzedawcy kilka przedmiotow zaplacic tylko raz za wysylke. Za kazdy przedmiot musisz zaplacic osobno wysylke i te oplaty.

Gdzie ida te pieniadze? Do jakiego Urzedu ? Na to pytanie nie jestem tobie odpowiedziec. Tysiace ludzi pyta z calego swiata  dokladnie to samo pytanie .Gdy dostajesz przesylke Ebay nie dostarcza zadnego rachunku z wyszczegolnieniem ile za clo ile za Vat i ile za brokerskie fee. Ponoc pracuja nad tym. Ten program nazywa sie Global Shipping Program. Zawsze mozesz znalezc sprzedawce ktory nie jest w tym programie.

Mam teraz pytanie do pracownikow Ebay lub do moderatora. Ktory to juz post jest dotyczacy tego programu? Dlaczego nikt z Was nie dolaczyl sie do takiej dyskusji i chociazby w kilku zdaniach wytlumaczyc na czym to polega

 

 

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Dot.: Witam czy ktoś kupował coś na ebay us ? Chodzi mi o koszta opisane jako import charge

W tym wątku można znaleźć informacje na temat global shipping program:

 

http://community.ebay.pl/t5/Kupowanie-za-granic%C4%85/global-shipping-program-a-podatek/m-p/51956#M2...

 

Z poważaniem,

Mariola

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Dot.: Witam czy ktoś kupował coś na ebay us ? Chodzi mi o koszta opisane jako import charge

Pani Mariolo ja bardzo sie ciesze ze podlaczyla sie pani do dyskusji.  Link  ktory pani podala nie moze byc w 100% wiarygodny poniewaz sa to odpowiedzi prywatnych uzytkownikow ktorzy moga sie mylic w niektorych sprawach.

W linku ktory pani podala przytocze ostatnie pytanie

 

witam,

 

 

no tak vat naliczą ok ja korzystając z GPS zapłace za ich pośrednictwem VAT ale czy dostanę od nichg dokument ze zapłaciłem VAt zeby móc go sobie odliczyć jeżeli kupuję na firmę?

 

Pani Marto prosze odpowiedziec na powyzsze pytanie bo uzytkownikow w Polsce ktorzy sa Vatowcami jest bardzo duzo

Jak klient moze odliczyc Vat jezeli kupuje na firme a ebay nie podaje na rachunku ile bylo za VAT clo itp

Tutaj podaje inny link dotyczacy problemow w Niemczech

http://community.ebay.com/t5/International-Trading/GSP-now-accused-of-committing-customs-fraud-in-Ge...

 

 

 

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Dot.: Witam czy ktoś kupował coś na ebay us ? Chodzi mi o koszta opisane jako import charge

Witam, 

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat global shipping program proszę zapoznać się z poniższym linkiem:

 

http://pages.ebay.pl/shipping/globalshipping/buyer-tnc.html#programfees

 

Pozdrawiam,

Mariola

 

 

 

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Dot.: Witam czy ktoś kupował coś na ebay us ? Chodzi mi o koszta opisane jako import charge

Kupiłem ostatnio telefon z USA, opłaty w ebay były jedynymi jakie poniosełm (przesyłka + import charges). Wyglądało to w ten sposób, że sprzedawca wysyła towar do centrum logistycznego, a to z kolei przesyła paczkę do Polski. W Posce paczkę dostarczyło mi DHL, nie biorąc żadnych opłat. Całość trwala 12 dni od zapłaty do otrzymania przesyłki.

 

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Dot.: Witam czy ktoś kupował coś na ebay us ? Chodzi mi o koszta opisane jako import charge

"Nie mozesz nawet kupujac u jednego sprzedawcy kilka przedmiotow zaplacic tylko raz za wysylke. Za kazdy przedmiot musisz zaplacic osobno wysylke i te oplaty."
Brednie i kłamstwa. Prosisz sprzedającego o łączne koszty wysyłki, oblicza to specjalnie dla ciebie, możesz nawet dostać specjalną zniżkę.
Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź