anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WAŻNE : Informacja CŁO ,VAT z USA POLECAM !!!!!!!!!!

joasia.aaa
Użytkownik
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/100275,paczki_z_zagranicy_do_150_euro_bez_cla.html
Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

WAŻNE : Informacja CŁO ,VAT z USA POLECAM !!!!!!!!!!

joasia.aaa
Użytkownik
I jeszcze:
"Z 22 do 150 euro zwiększyła się też kwota wolna od cła przy zakupach dokonywanych poza UE, np. przez Internet. Osoba zamawiająca tą drogą towar o wartości do 150 euro np. w USA nie zapłaci cła.
Będzie też można więcej przywieźć z podróży. Ze 175 do 430 euro zwiększył się limit przywożonych prezentów i upominków. Dotyczy to ruchu lotniczego i morskiego. W ruchu lądowym będzie to 300 euro. Można też wwieźć bez cła więcej wina – 4 zamiast 2 litrów. Ograniczono natomiast limit przywozu papierosów – z 200 do 40 sztuk.
Rozporządzenie Rady (WE) nr 274/2008 zmieniające limity przywozowe."
Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

WAŻNE : Informacja CŁO ,VAT z USA POLECAM !!!!!!!!!!

goliatpl
Użytkownik
Więc jeśli kupiłem głośniki z USA (ebay) za 124$ + 65$ wysyłka co daję łączną kwotę 189$ (przy kursie dolara: 3,7zł, Euro: 4,7zł) nie z płace cła ani vat-u? :))
Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

WAŻNE : Informacja CŁO ,VAT z USA POLECAM !!!!!!!!!!

goliatpl
Użytkownik
Niestety już doczytałem, to tylko głupie cło, czyli w tym przypadku jakieś 3% mniej :((
Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

WAŻNE : Informacja CŁO ,VAT z USA POLECAM !!!!!!!!!!

aniodr2010
Użytkownik
Witam.
Cchiałbym sie dowiedzieć cz za tą rzecz kupiona na ebay bede miała odprowadzone cło/vat w jakiej kwocie? czy dało by sie to jakoś ominąc np jeśli sprzedawca napisałby used i gift?
Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

WAŻNE : Informacja CŁO ,VAT z USA POLECAM !!!!!!!!!!

aniodr2010
Użytkownik
chodzi mi o domek dla córki

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=310214050698&ssPageName=STRK:MEWAX:IT


?????
Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

WAŻNE : Informacja CŁO ,VAT z USA POLECAM !!!!!!!!!!

Watpie aby oclono ale jesli juz to zaplacisz 22% od ceny.
Podanie ze to podarunek nie chroni przed naliczeniem oplat granicznych. Jest to tylko informacja dla celnikow jakiego typu przesylke maja przed soba.

Moje zakupy zabawek plastykowych (dokonalem kilka) o wartosci kilkuset do tysiaca nigdy nie zostaly obciazone zadnymi oplatami na granicy.
Sadze ze celnicy lubia dzieci...
**************************************
Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

WAŻNE : Informacja CŁO ,VAT z USA POLECAM !!!!!!!!!!

Witam, chciałem zakupić e-papierosa vaporizer do własnego użytku. Chciałem się dowiedzieć do jakiej kwoty wraz z przesyłką nie zapłacę cła i podatku vat, oraz czy aby napewno na e-papierosy nie nakładana jest jakaś akcyza itp. I jak opisać paczke np. po Angielsku że paczka poniżej iluś tam dolarów ???

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź