W jaki sposob placi sie cło i vat?

eeyor_84
Użytkownik
Witam, mam kilka pytan, prosze pomozcie.
Jesli zamowie jakis towar z USA to gdy wyladuje w skladzie celnym w polsce i celnicy beda chcieli na niego nalozyc clo i vat, to czy skontaktuja sie ze mna? Czy listonosz przyniesie paczke i obciazy mnie dodatkowymi kosztami? Jak wyglada taka procedura? WIem tez, ze na niektore towary clo jest 0% wiec czy wtedy bez wzgledu na cene towaru moga mi naliczyc tylko 22% vat? Czy wie ktos moze jak wyglada clo i vat jeslibym chcial sprowadzic dla siebie jeden telefon komorkowy? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Wiadomość 1 z 66
ostatnia odpowiedź
65 ODPOW. 65

W jaki sposob placi sie cło i vat?

Witam wszystkich.Mam taki problem.Sprzedalem buty na ebay.uk(bo tu mieszkam) kupila je kobieta z NY i prosila o wyslanie ich do Nigerii.Koszt butow 45f sama od siebie tak jak napisala ze wplacila jeszcze 20f na przsylke.Z paypal dostalem wiadomosc ze pieniadze zostaly wstrzymane do czasu az przesylka dotrze na miejsce.Kazali zeskanowac rachunek i nr.nadania paczki i wyslac do nich.Teraz przyszedl kolejny mail ze musze zaplacic 70f cla przez Western Union,jezeli tego nie zrobie zablokuja mi paypal i ebay.O co w tym wszystkim chodzi?

Wiadomość 61 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

Witam!

Jeżeli Telefon Kosztuję 75.50$ + przesyłką do Polski z Stanów Zjednoczonych 35.01$ to doliczą mi coś cła czy nie jeżeli tak to ile ? 
Pilne!

Wiadomość 62 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

mam pytanie : jeżeli zakupiłabym orchidee w kraju spoza UE, jak wygląda cała procedura? czy mam zgłaszać UC, czy w ogóle moge sadzonki sprowadzić, ile wyniesie cło do tego typu roślin i jak z Vatem?




 

Wiadomość 63 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

Chce kupić z usa instrument dęty używany musze płacić clo ivat
Wiadomość 64 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

anngralczu-0
Użytkownik

hej

Okazało sie, ze juz mam do doreczenia przez kuriera i bez dodatkowych oplat (co mnie dziwi). Tak powiedział kurier gdy kontaktowałam sie z nim w sprawie dostarczenia przesyłki i pytał czy wszystko jest oplacone, ja powiedziałam ze tak. Sama jeszcze podpytałam sie czy napewno nie zadnych dodatkowych oplat zwiazanych z podatkiem vat, to odp, ze nie ma. Zastanawia mnie jedno w trackingu nie bylo odnotowane ze u nas w polsce przeszlo przez urzad celny tylko od razu wyswietlono ze trafilo do urzedu pocztowego przed 21 i o 6 rano dzisiaj ponownie trafilo do urzedu pocztowego i tak do doreczenia. Zamowiłam zestaw dvd blu ray ze USA z  wysyłka wyszlo $114. Czy mam jeszcze obawiac sie naglego listu z urzedu celnego czy moja to paranoja ? Przepraszam, ze tak panukuje ,ale nie chce pozniej otrzymac naglego listu z urzedu celnego do uregulowania nalezonosci, bo gdy rozmawialam z infolinii Urzedu Celnego to osoba mi powiedziała, ze zaplace vat i chyba cos tam jeszcze. Prosze o odp. ?

Wiadomość 65 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

Kupuję różne drobiazgi z Chin na e bay czy alli express. Są to opaski na rękę, szczoteczki do zębów czy kabelki. Czy płaci się cło i vat?

Wiadomość 66 z 66
ostatnia odpowiedź