Umowa kupna-sprzedaży

Czy jest możliwość zobowiązania sprzedającego do przesłania podpisanej umowy kupna-sprzedaży a jeśli sprzedający nie wyrazi na to zgody - do anulowania transakcji ?

 

Krzysztof

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Umowa kupna-sprzedaży

Jest mozliwe. Popros sprzedawce o podpisanie umowy a gdy odmowi lub zbedzie milczeniem - anuluj transakcje. To sprzedawca wystyepuje z inicjatywa anulowania po otrzymaniu od ciebie zadadia.  Jesli nie zrobisz nic to transakcja tez zostanie anulowana i otrzymasz ujemny punkt.

Opcja taka nie jest praktykowana ze wzgledu na to ze zlozenie ofery na aukcji taka umowa jest.  Wyegzekwowanie sfinalizowania transakcji moze byc kosztowne a czasem praktycznie niemozliwe np. w transakcjach zagranicznych. Koszt wymuszenia prawdopodobnie przekroczy koszt zakupu.  Jednym slowem - jesli kupujesz to kupuj od sprzedawcow z wiekszym dorobkiem pozytywnych komentarzy, oferujacych zwroty a takze u takich ktorzy odpowiadaja na wiadomosci

**************************************
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Umowa kupna-sprzedaży

Dziękuję za odpowiedź. Niestety umowa kupna-sprzedazy jest mi niezbędna do zaksięgowania zakupu w koszty DG gdyż polskie prawo skarbowe nie honoruje wydruków potwierdzenia zakupu z portali aukcyjnych.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Umowa kupna-sprzedaży

Witam. Wiem , że odkopuję temat ale chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób mogę przesłać sprzedającemu umowę kupna sprzedaży? Skupuję telefony i chciałabym, żeby na umowie widniały konkretne informacje. 

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź