anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca z Niemieckiego ebay.de nie umożliwia odbioru towaru.

Kupiłem na Niemieckim ebay.de regały sklepowe za kwote 250 Euro.Kupiłam bardzo okazyjnie te regały ponieważ ich wartość to kilka tysiecy euro w takim stanie jak je kupiłam.Poprostu trafiła się okazja  .Zapłaciłem przelewem ,sprzedaca umówił się ze mną na przekazanie mi regałów ,które odebrałabym osobiście tydzień pózniej.Mineło już 2 tygodnie sprzedaca milczy nie przesłał mi adresu dla odbioru towaru.Sprzedawca ma ok. 500 pozytywnych komentarzy same pozytywne i konto od 2002 roku.Odnoszę wrażenie ,iz próbuje uchylić się od sprzedaży. Mam do was pytanie czy pomiędzy mną a sprzedawcą zawiazana została umowa cywilno-prawna w chwili wygrania przeze mnie aukcji pod rygorem której sprzedający ma obowiazek wydać mi zakupiony towar.I czy w ewentualnym procesie cywilnym mogę domagać się nie pieniedzy a zakupiony towar w ilości i w stanie nie gorszym od tego który był wystawiony na aukcji.Jestem skłonna wytoczyć sprzedawcy proces cywilny na terenie Niemiec ale może mogę to uczynić przed Polskimi sądami ,gdy wina sprzedającego jest jak w tym przypadku ewidentna? Przed Niemieckimi Sadami są to większe koszty.

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Sprzedawca z Niemieckiego ebay.de nie umożliwia odbioru towaru.

Na Ebay placi sie tylko Paypalem poniewaz tylko Paypal posiada mozliwosc pobrania zwrotu od sprzedawcy.

Proces sadowy prawdopodobnie przewyzszy wartosc zakupu plus sciagniecie naleznosci od sprzedwcy rowniez bedzie kosztowne.

 

Poradz sie prawnika ale przy tej wysokosci zakupu dochodzenie praw na drodze sadowej nie ma sensu ekonomicznego o czym zlodzieje dobrze wiedza.

**************************************
Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź