anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający źle skalkulował cenę przesyłki

Pierwszy raz zetknąłem się z takim problemem: wypatrzyłem interesujący mnie przedmiot. W opcji nie było wysyłki do Polski. Zapytałem czy się da, prosząc jednocześnie by była to przesyłka monitorowana. Sprzedający dość szybko podał cenę. Przedmiot kupiłem. Dziś sprzedający wysłał towar przesyłając jednocześnie informację, że wysyłka (UK do Polski) kosztowała nie 20, ale 39,72 Ft. i dodatkowo przesyłka nie jest monitorowana. Przesłał też zdjęcie dowodu wysłania.

Właściwie – jeśli przesyłka dojdzie – byłoby po sprawie. Jednak jakoś mi nijak.

Zakupiona rzecz kosztowała 100 ft, więc dodatkowe 20, czyli razem 40 funtów za przesyłkę, to już zmienia trochę proporcje i stawia pod znakiem zapytania atrakcyjność zakupu. Tym bardziej, że wiem, iż takie towary (nieco ponad 3 kg wagi) można przesłać do Polski mieszcząc się w 20 Ft.

Sam kilka razy niedoszacowałem kosztów wysyłki i jakieś 20, czy 30 zł dołożyłem. Sprzedający nie upomina się o dopłacenie, jednak mnie coś takiego właśnie chodzi po głowie.

Może mi podpowiecie co powinienem zrobić?

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Sprzedający źle skalkulował cenę przesyłki

Mozesz to kupic gdzie indziej?  Jesli tak to anuluj transakcje i kup tam. Jesli to unikatowa rzecz to trudno, trzeba placic ale napisz do sprzedawcy ze cena za wysylke powinna byc taka a taka z takich a takich powodow. Moze mu zalezy....

**************************************
Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Sprzedający źle skalkulował cenę przesyłki

Dzięki. 

Jakoś nie pomyślałem o rezygnacji, ale o tym, że wysłał, więc dla niego chyba byłoby to mnożenie kosztów. 

Przesyłka nadeszła błyskawiczne: wysłana w czwartek, w poniedziałek miałem ją w Warszawie. 

Zapytałem czy powinienem coś dopłacić. Sprzedający odpowiedział, że jeśli mogę, to proszę, jeśli nie, to też będzie ok.

Ostatecznie zaproponowałem dopłatę połowy kwoty do "nadwyżki" w cenie wysyłki.

Sprzedający się zgodził.

Może nie idealne wyjście, ale ostatecznie obie strony straciły mniej ze swych oczekiwań.

 

 

 

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź