anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwszy zakup na ebay.com, pare pytan.

Witam,

zakupiłem na próbę pewną rzecz za ok. 3$ i kiedy przyszło do płatności wybrałem płatność kartą debetową (mam konto w dolarach), a system ściągnał ode mnie płatność poprzez Paypal - nie wiem czemu ? Gdzie nie mam konta tzn. mam ale nieaktywne i nieużywane - niestety nie było innej opcji zakupu...

Podsumowując przedmiot z darmową przesyłką kosztował 2,25 $ ja zapłaciłem 2,48 ! - rozumiem, że to jakiś złodziejski tax od Paypalu ? Tylko czemu ja mam płacic za jakieś przewalutowanie/korzystanie z Paypala jesli specjalnie po to mam zrobione konto w dolarach ???

Noi dwa pytanka:

1. Czy na ebay mozna płacić inaczej niż poprzez Paypal - chodzi mi o płatność kartą jak np. na Amazonie?

Myślałem, że skoro mam konto w walucie obcej to mogę nią zapłacić bezpośrednio.

 

2. Dlaczego oprócz tych 2,48$ ściągnięto mi jakąś dodatkową opłatę w wysokości 1$ z PAYPAL **bleep** ???

 

O co tu się rozchodzi, dobrze, że zrobiłem zakup testowy za ta śmieszną kwotę i jak narazie więcej rzeczy nie kupie, bo wygląda mi to na jakieś złodziejstwo...

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Pierwszy zakup na ebay.com, pare pytan.

Mozna placic inaczej ale to trzeba uzgodnic ze sprzedawca. Mozesz tez karta ale musisz poprosic sprzedawce o przeslanie linku do zaplaty w ten sposob. Placac w inny sposob nie skorzystasz z ochrony Paypala jesli cos nie tak bedzie z zakupem czy go nie otrzymasz.

 

Paypal przelicza o 2,5% wyzej niz wg. banku + dolicza 1% za transakcje zagraniczna, co nie jest tajemnica, pisza o tym w warunkach.

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź