Paczka z USA - USPS First Class

Mam pewien problem dotyczący wysyłek z USA. Już pal licho to cło i VAT, niech zapłacę, trudno.
Niestety moja paczka została wysłana przez USPS First Class International Package. 
Sporo się naczytałam, że takie paczki po opuszczeniu Stanów nie są już rejestrowane i traktowane w Polsce jako zwykłe listy ekonomiczne. No i bardzo często giną. Nie wiedziałam o tym, że sprzedający wyśle je "First Class" (która jest paczką nierejestrowaną). 
Widziałam tylko, że skorzysta z usług USPS. Dostałam maila z trackingiem przesyłki, oczywiście się załamałam, jak zauważyłam FC. Jedyne moje głupie pytanie, to czy ktoś się orientuje co oznacza literka '(R)' przy 'service info'? 
Na jednym z forów wyczytałam, że paczka First Class automatycznie zamienia się na Priority Mail po przekroczeniu pewnej wagi. Czy R oznacza, że paczka jest jednak rejestrowana? Bo już nie wiem co robić. Potrzebuję paczki do marca a boję się, że tak jak u innych, dojdzie po 6 miesiącach albo wcale : (
I czy otwierać spór na paypal jeśli paczka nie dotrze do 40 dni od zapłaty?
Boję się strasznie bo zapłaciłam $214 i takie pieniądze piechotą nie chodzą. A jak czytam, że sporo takich ginie to spać nie można. : (

 

Przy okazji, gdy kilkam na numer to jedyne co się pojawia to:

tracking info.jpg

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Paczka z USA - USPS First Class

sama sobie na to pytanie w poscie odpowiedzialas, first mail jest list ekonomiczny, nie polecony, tylko i wylacznie lotniczy czas dostawy od 10 do 32 dni, jak nie zaginie

 

nie czekaj do ostatniego dnia na otwarcie sporu, otworz duzo wczesniej najlepiej max po 30 dniach, bo masz tylko 45 dni  a liczy sie to nie od momentu zapalty od momentu klikniecia w kup teraz lub wygrania licytacji, dni liczysz po kolei jak leci

otworz bezposrednio na paypalu to zablokuja Twoja kase na koncie sprzedajacego

 

logujesz sie na paypalu klikasz w szczegoly zhezdzasz belka na sam dol i tam masz aktywny link

 

aha nie zaplacisz ani cla ani vatu te akurat nie podlegaja

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA - USPS First Class

Zapłaciłam tego samego dnia co kupiłam.
Kupowałam to w zwykłym sklepie, nie na ebay.

 

Pierwsze słyszę, że takie paczki nie podlegają opodatkowaniu i ocleniu. W sumie fajnie, teraz tylko trzymać kciuki by doszła.

Do marca jej potrzebuję. : ( Mam nadzieję, że coś się poprawiło, bo w poprzednich latach sporo ich ginęło.

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA - USPS First Class

Jesli ma dojść to dojdzie w ciągu 2 tygodni...

 

aby otwierać spor na Paypalu ma się 45dni od płatności, a aby tworzyć spór na ebayu od dnia zakupu 45dni

 

ale o ile wiem przesyłki First Class idą przez Urzad Celny, nie są clone te do wartości 50$

 

powyżej tej kwoty mogą doliczyć 23% vatu do zadeklarowanej wartości "VALUE" wypełnionej w deklaracji na paczce..

 

% vat zalezy od krajowego naszego vatu na dane produkty (elektronika, zabawki, ksiazki 23%...)

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA - USPS First Class

Raczej będę musiała płacić i VAT i cło jako, że wartość mocno przekracza $50. 
Chociaż nie wiem czy ona nie wysłała tego jako 'used clothing' i zaniżyła wartość.
Póki co jest ok, tak myślę. 
dobrzejst.jpg

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA - USPS First Class

proszę odpowiewdz czy ta przesyłka płaci się przez przelew czy mozna przy kurierze

 

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Paczka z USA - USPS First Class

Ale o co dokładnie pytasz?
Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź