Opóźniona przesyłka z Kanady

Witam serdecznie!

 

Z zasady wszystkie zakupione na ebay'u przedmioty każę posyłać sobie na poste restante - jest to bezpieczniejsze i dla mnie wygodniejsze.

Jest z tym tylko jeden problem: często listy wysyłane "zwykłą pocztą", szczególnie np. z Wielkiej Brytanii, już na terenie kraju przejmowane są przez innych przewoźników i znikają z systemu śledzenia Poczty Polskiej. W międzyczasie pojąłem o co chodzi i potrafię takie przesyłki odnaleźć, o ile oczywiście mam ich numery trackingowe. 

 

Od końca sierpnia czekam jednak na list z Kanady. W kanadyjskim systemie śledzenia pokazuje się, że dotarł do Warszawy, jednak w żadnym krajowym systemie już nie. Rozmawiałem z Pocztą Polską - odesłali mnie do Urzędu Celnego. Rozmawiałem z Urzędem Celnym - odesłali mnie do pierwotnego nadawcy (ewentualna reklamacja).

 

Czy ktoś z Szanownych Państwa tutaj orientuje się może, czy jakiś polski przewodnik obsługuje "z automatu" przesyłki kanadyjskie, a jeśli tak, to który?

Mógłbym wtedy spróbować zapytać bezpośrednio, bez obdzwaniania ich wszystkich - co jednak w razie potrzeby i tak zrobię...

 

Pozdrawiam

zenonmo

Wiadomość 1 z 1
ostatnia odpowiedź
0 ODPOWIEDZI 0