anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwna sprawa, czy zostałem oszukany ? Jeśli tak to co dalej ?

Dzień dobry,
Kupuje już długo na ebay i nigdy się nie zawiodłem. Ostatnio kupiłem aparat fotograficzny, generalnie kwota w tysiącach złotych. Aparat opisany profesjonalnie, tak jakby ktoś się znał. Pan podał mi numer konta na który mam przelać pieniądze oraz poinformował, że jak pieniądze przyjdą to wysyłka aparat (tak wiem, błąd że nie przez paypal).Oczywiście wcześniej zerknąłem na jego komentarze i miał ok 5 pozytywnych, wszytkie po sprzedaży sprzętu fotograficznego oraz jedna z kupna czegoś. Wcześniej wystawił również aparat na licytacje gdzie brało udział ok 20 licytujących. Po przelaniu pieniędzy napisał, że jutro wyślę mi „recipe” wysyłki Ups lub Dhl. Nie odzywał się chyba dwa dni po czym napisałem, że sprawę zgłaszam do ebay oraz na policję. Odpisał po jakimś czasie, żebym się uspokoił, że nie było go w mieście bo ma taką prace i jutro wyślę aparat. Napisał jeszcze do mnie czy zgadzają się dane do wysyłki oraz żebym podał e-mail dla firmy kurierskiej.  Faktycznie dnia nastepnego wysłał mi potwierdzenie wysyłki z UPS gdzie nie było numeru do śledzenia. Napisałem ponownie do niego, żeby podał numer ponieważ nie mam jak śledzić przesyłki. Nie minęło pol dnia po czym dostałem informacje od ebay, że był to podejrzany użytkownik i skasowali mój zakupiony przedmiot.
Jak się mogę domyślać koleś kręcił i zostałem oszukany ale ... :
- czemu tak zwlekał ? I mnie przeciągał ? Przecież jakby oszukał a ja przelałem pieniądze, które nastepnego dnia już u niego były. Przecież mógł nic nie pisać, skasować konto i po problemie.
- czemu wysyłał mi potwierdzenie wysyłki ( o ile prawdziwe ) ? Na potwierdzeniu napisane jest, że dostarczone będzie dzisiaj tj 31.01.
- jak ebay skasował ogłoszenie to nawet nie mogę mu negatywnej oceny wystawić, po napisaniu do ebay nie odpowiedzieli mi a minęło ponad 48 godzin. Nie mogę tez utworzyć sporu ponieważ ebay skasował przedmiot. 
- jeśli zostałem oszukany co dalej ? Jest jakakolwiek szansa na odzyskanie pieniędzy ? Czy raczej nikomu się to nie udało płacąc przelewem na ebay ? ( znaznacze jeszcze, ze nie miał wpisanego numeru konta w danych tylko mi przesłał )

Z góry dziękuje za pomoc!

ps. W załączniku niby ten dowod wysyłki. 

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Dziwna sprawa, czy zostałem oszukany ? Jeśli tak to co dalej ?

Nie wiem czemu nie mogę dodać zdjęcia ale dodam tutaj 9A3B81FC-6CFF-4378-A4B0-A403A2B93E9D.jpeg

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Dziwna sprawa, czy zostałem oszukany ? Jeśli tak to co dalej ?

Wspolczuje. Mozesz udac sie na policje ale pieniedzy nie odzyskasz. Koszt odzyskania przekracza wartosc, jesli juz uparlbys sie. Strata czasu i pieniedzy bez szansy powodzenia. Sprawe pogarsza fakt ze to inny kraj.

Dlaczego tak a nie inaczej postapil? Taki jest jego schemat wg. definicji

https://pl.wikipedia.org/wiki/Scam

Komentarze, aukcje byly, przypuszczam , sfabrykowane. Zaloze sie ze ma juz nowe konto (niekoniecznie we Wloszech) ktore dobudowuje odpowiednio. Cos jak zastawianie sidel przez trapera. Lokacja, modyfikacja otoczenia, dystrakcja, przyneta oraz, oczywiscie, potrzask.

Paypal jaki jest taki jest ale zapobiega tego typu sytuacjom w duzej mierze. Rowniez karty kredytowe oferuja mechanizmy zabezpieczajace inaczej nikt by z kart nie korzystal

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź