Doliczanie kosztów

ek1adam
Użytkownik

Witam


Jestem zupełnie nowym uzytkownikiem i dopiero rozpoczalem kupowanie na ebay.de. no i niestety pierwszy raz coś nie gra.


W dniu wczorajszym wygrałem dwie aukcje na łączna kwotę 106.50E + przesyłka (w jednej małej kopercie) Sprzedawca oczekuje odemnie dodatkowych 9% wartości przedmiotów .  Fakt nie doczytałem przez nieuwagę informacji na aukcji o tresci


WICHTIG!!!Da EBAY die Gebühren drastisch erhöht hat bin ich gezwungen dies an die Bieter weiter zu geben.Dies sind 9% der ersteigerten Summe.Bitte beachten sie dies vor Abgabe eines Gebotes,danach gibt es kein verhandeln mehr!!In das Ausland gelten Versandkosten,die bitte zuerfragen sind!!! Sollten Sie sich über die Höhe des anzuweisenden Betrages nicht sicher sein,erfragen Sie diesen bitte vor Ihrer Zahlung!!!! )



dodatkowo sprzedawca oczekuje + 3 % za przesłanie pieniedzy za posrednictwem Paypal



A wiec calkowity koszt 106,50 (towar)+ 8,9 (przesyłka)+ 12,78 (czyli 12% dodatkowo dla sprzedającego )



Poradzcie mi prosze czy faktycznie powinienem zapłacic te 12% prowizji?? i czy doliczanie takich kwot jest normalne i zgodne z regulaminem ? o



dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Re: Doliczanie kosztów

Nie musisz doplacac niczego czego nie bylo wymionione na aukcji.


 


 


Doliczanie oplaty Paypala do zakupow jest wbrew regulaminowi i stanowczo tepione przez Ebay i Paypal.


Wspomnij o tym sprzedawcy bo moze o tym nie wie...

**************************************
Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Re: Doliczanie kosztów

to co on tam napisał to on sobie może to w buty włożyć, nie ma prawa żądać od kupujących żadnych dodatkowych kosztów w tym prowizję jakie pobiera od niego paypal


 


napisz w tej sprawie do ebaya, + wklej cały ten tekst co sprzedający ma napisane na aukcji WICHTIG!!!Da EBAY...


 


podaj mi nick tego typa to sobie go prześwietlę


 

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Re: Doliczanie kosztów

ek1adam
Użytkownik

Witaj


Niestety zapłaciłem co sprzedawca chciał gdyz nie pozostawił mi zbytnio wyjscia,  ( za gapowe trzeba placic). W aukcji sprzedawca nie miał podanego paypal do zapłaty ale po zadaniu pytania przed zakończeniem aukcji stwierdził ze moge zapłacić za jego pośrednictwem. nick sprzedawcy "1871carl" a aukcje to


http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170643538980&ssPageName=ADME:L:OU:PL:1123


http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170643532140&ssPageName=ADME:L:OU:PL:1123



czy jest jakas szansa zebym odzyskał częśc pieniedzy? za dwie aukcje zaplacilem:€128,72 EUR

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Re: Doliczanie kosztów

i Ty u takiego zioma kupujesz co ma % komentarzy poniżej 98%, a szybkość wysyłki 3,9 a pozostałe gwiazdki nie lepiej


jesli płaciłes paypalem to możesz tylko otworzyć spór oczywiście na paypalu jeśli przedmiot będzie nie zgodny z opisem lub nie otrzymasz go wcale


jeśli się tak stanie to facet ma "po zamiatane" wtedy paypal zablokuje Twoje pieniądze i to nie ważne czy on tam kasę ma czy też nie, i masz zwrot kasy w kieszeni


 

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Re: Doliczanie kosztów

ek1adam
Użytkownik

Witaj


No niestety zamiłowanie do historii czasem przyćmiewa umysł i niestety z tymi aukcjami troszke się pośpieszyłem. Gapowe zapłaciłem (bo kwote sprzedający zdecydowanie zawyżył), ale jestem uczciwym człowiekiem i odpowiadam za swoje "klikniecia"- mam nadzieje że ostatni raz tak sie naciąłem.


Całe szczęscie placiłem PayPalem (na marginesie-5 dni temu i dzis dostalem dopiero info ze wysłał towar DHL Paket International). Mam nadzieję że to przesyłka rejestrowana i nie zginie gdzieś po drodze. Bardzo Ci dziekuje za pomoc.



Pozdrawiam Adam

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź