anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy eBay chroni oszustów i złodziei?

Kupiłem w ramach przedpłaty monetę u sprzedawcy z Hiszpanii, transakcja z marca, odbiór w maju. Nie otrzymałem monety, a sprzedawca zobowiązał się do zwrotu pieniędzy. Nie miał potwierdzenia wysyłki monety. Facet ma 100% pozytywnych opinii i ponad 3500 transakcji (biriato11). Nie jest w ciemię bity w odróżnieniu ode mnie, przetrzymał mnie, aż wygasła możliwość wrzepienia negatywa, a po następnych dwóch miesiącach poleconym wysłał inną monetę - dwadzieścia razy tańszą. Nie opłaci mi się sprawa cywilna przed sądem w Hiszpanii ani nie mam na to czasu. Myślałem jednak, że eBay nie wspiera złodziei, ograniczając czas na wystawienie komentarza. Mylę się, czy można jednak zaszkodzić gnojkowi i ostrzec przed nim innych kupujących?

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Czy eBay chroni oszustów i złodziei?

ebay jasno informuje np. poprzez pomoc:


 


- co zrobic, jesli nie otrzymasz zakupionego przedmiotu: Pomoc > Dla kupujących >


Jeśli nie otrzymałeś przedmiotu lub jest on niezgodny z opisem : wystarczy kliknac na Pomoc u gory i znalezc odpowiedni link


 


- ze na wystawienie opinii jest 60 dni: Pomoc > System opinii > Jak wystawić opinię?: 3 klikniecia


 


Czy zglosiles problemy z ta transakcja w centrum sporow/rozstrzygania? Jesli nie, to jakim cudem ebay ma sie dowiedziec, ze takowe wystapily i ze sprzedawca jest nieuczciwy...?


 

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Czy eBay chroni oszustów i złodziei?

Odpowiedź godna automatu. Wyraźnie przedstawiłem sytuację, w której od aukcji do finalizacji mija 60 dni i to jest właśnie powodem mojego pytania. Po tym terminie nie ma możliwości dochodzenia swoich racji, uzyskania pomocy ani wpisania komentarza do transakcji. Proszę o wyrażenie własnej opinii, zamiast cytowania bardzo jasnych przepisów, które w moim przekonaniu chronią oszustów i złodziei.

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Czy eBay chroni oszustów i złodziei?

opinia: wg mnie przepisy te nie chronia oszustow i zlodziei. 


 


pytania dodatkowe: 


 


Czy zglosiles problemy z ta transakcja w centrum sporow/rozstrzygania? 


 


Jesli nie, to jakim cudem ebay ma sie dowiedziec, ze takowe wystapily i ze sprzedawca jest nieuczciwy i ze wg Ciebie chroni 'oszusta' stosujac takie przepisy a nie inne?

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Czy eBay chroni oszustów i złodziei?

Nie jestem dzieckiem, ale Ty chyba tak. Jak mam to zgłosić do Centrum rozstrzygania po 3 miesiącach, skoro po wpisaniu numeru aukcji eBay podaje, że numer jest niewłaściwy?


Próbowałem, nie da się. Ciekaw jestem ilu ludzi ten typek oszukał i jeszcze oszuka w podobny sposób? Konto ma nadal czyste na 100%, opanował chwyt perfekcyjnie.

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Czy eBay chroni oszustów i złodziei?

jj666jj
Użytkownik

Mam podobny problem z estocks zamówiłem pod koniec lipca 8 płyt czekałem 2 miesiące,napisałem do niego zwrócił kasę za 4 i wciska kit że to wina poczty,napisałem ponownie to odpisał że wysłał resztę płyt,ile można czekać na paczkę z UK,z Kanady przychodziło do 10 dni

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Czy eBay chroni oszustów i złodziei?

Mam to samo z kupującym że Stanów. Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi TAK. eBay i PayPal wspierają oszustów i złodziei.
Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź