anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cło i podatki płatne z góry (import charges), czy nasz Urząd Celny nic nie doliczy?

Bardzo proszę o pomoc.

 

Mam zamiar zakupić przedmiot na amerykańskim Ebayu.

W opcjach zapłaty od razu pojawiaja się kwota za cło i vat - import charges. Nie można tego pominąć. Global Shipping program i jego opłaty obejmują stawki do UK.

 

Czy to oznacza, że po dosłaniu towaru do Polski czeka mnie naliczenie dodatkowego VATu 23%?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Cło i podatki płatne z góry (import charges), czy nasz Urząd Celny nic nie doliczy?

Zgadza sie, po oplaceniu z gory juz nic nie zaplacisz na granicy ale mozesz tych oplat uniknac jesli wybierzesz sprzedawce ktory tych oplat nie pobiera z gory

 

 

Po prostu, nie wszystkie paczki sa poddawane ocleniu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Cło i podatki płatne z góry (import charges), czy nasz Urząd Celny nic nie doliczy?

Dla wszystkich mających ewnetualne wątpliwości w przyszłości - otrzymałem wiadomość od Ebaya, że żadne dodatkowe koszty nie będą naliczane. Import charges obejmuje wszystkie kosztyi nic więcej nie będzie pobrane.

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Cło i podatki płatne z góry (import charges), czy nasz Urząd Celny nic nie doliczy?

Zgadza sie, po oplaceniu z gory juz nic nie zaplacisz na granicy ale mozesz tych oplat uniknac jesli wybierzesz sprzedawce ktory tych oplat nie pobiera z gory

 

 

Po prostu, nie wszystkie paczki sa poddawane ocleniu.

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Cło i podatki płatne z góry (import charges), czy nasz Urząd Celny nic nie doliczy?

Jeżeli wybieracie wysyłkę z USA poprzez ichnijszą pocztę to potem przesyłke przejmuje u nas nasza poczta to towar na 99% trafi w ręce celników (tak przynajmniej jest w Poznaniu). Ja przeważnie korzystam z pośrednika w USA, który grupuje przesyłki i wysyła jedną paczką wszytsko do mnie przez firmy kurierskie (warto z tego korzytsać gdy sprzedawca nie wysyła poza USA). Raz mi się tylko zdażyło, że zatrzymano mi przesyłkę w cle, gdy korzystałem z jego usług.

Pozdrawiam!

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Cło i podatki płatne z góry (import charges), czy nasz Urząd Celny nic nie doliczy?

A co się dzieje w przypadku zwrotów i np. ponownej wysyłki? Wie ktoś jak ebay sobie z tym radzi?

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź