Brak zakupionego towaru z Chin

Witam, mam problem z jednym zakupem na ebay od sprzedawcy z Chin. 15 października zakupiłem przedmiot, który opłaciłem przez paypal. Czas otrzymania przedmiotu był wyznaczony w przedziale czasowym 4 listopad - 18 grudnia. Po ponad miesiącu czekania napisałem do sprzedającego pytanie o wysyłkę. Zapewniał mnie, że czasami trafiają one z opóźnieniem i poprosił o kolejne 2 tygodnie oczekiwania. Po 2 tygodniach napisałem do sprzedającego e-mail, że w dalszym ciągu przesyłka nie dotarła. Sprzedający stwierdził, że musiała zaginąć i że zwróci kasę. Niestety pieniędzy nie zwrócił a kontakt się urwał. Postanowiłem założyć jakiś spór czy dyskusje i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nie mogę tego zrobić, bo minęło 45 dni od zakupu. 


Zaraz nie będę mógł wystawić sprzedającemu nawet komentarza, bo na to ma się chyba 60 dni od zakupu.


Czy ma ktoś pomysł co można jeszcze zrobić w takiej sytuacji ?


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Konrad. 

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Brak zakupionego towaru z Chin

https://www.ebay.pl/pages/help/buy/item-not-received.html

 

 

45 dni czasu masz na Ebay jesli placiles inaczej niz Paypalem

"Sprawę możesz otworzyć w terminie od 10 do 45 dni od daty zakupu w przypadku płatności innych niż PayPal."

 

ale  jesli placiles Paypalem

"Otwórz spór (sprawę) w Centrum rozstrzygania PayPal w ciągu 180 dni od daty zakupu.
Ochronie kupujących podlegają zakupy opłacone poprzez zweryfikowane konto PayPal." 

 

 

Jeszcze nie minelo 60 dni... mozesz wystawic opinie

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Brak zakupionego towaru z Chin

Wielkie dzięki za ta informacje o tych 180 dniach na paypal. Nie robię zakupów zbyt często po za granicami Polski, a tym bardziej z Chin, więc nie jestem zbytnio w temacie. Kiedy logowałem się do paypal i klikałem, że mam problem z tą transakcją, przenosiło mnie na ebay a tam nie miałem juz mozliwości zgłoszenia problemu, bo mineły 45 dni od zakupu. Pomijiam fakt, że te 45 dni to chyba jakiś żart, skoro kupując coś z Chin na wysyłkę każą mi czekać nawet 2 miesiące. 

 

Jeszcze raz dzięki za tą cenną informację. 

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Brak zakupionego towaru z Chin

Nie mów głośno, bo cię e-bay i pay pal zamkną.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź