anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

podejrzewam oszustwo na VAT - co robić?

witam,

sprzedaję towary za granicę głównie do UK. Do ceny doliczam 23% polskiego VAT dla nabywców prywatnych. Od pewnego czasu konkurencyjny sprzedawca oferuje te same produkty z ceną 10-15% niższą od mojej. Ja sprzedaję z Polski, on z UK. Znam ceny produktów, koszty dostaw, rabaty producenta. Z moją ceną marże mam skromne, gdybym przyją jego cenę, dokładałbym do interesu.

Ponieważ producent zapewnia mnie, że nie sprzedaje nikomu z UK (nie mam powodów mu nie wierzyć, a patrząc przez pryzmat lat współpracy i doświadczeń, wierzę mu) podejrzewam, że sprzedaje firmie z Polski, która później sprzedaje firmie z UK (być może tego samego właściciela) z 0 stawką VAT. Tam w UK nie rozlicza VAT a towar sprzedaje taniej, stąd też taka różnica w cenie.

Proszę o podpowiedzi co zrobić z problemem, jestem uczciwym sprzedawcą, rozliczam VAT i dochodowy ale ta sytuacja powoli mnie niszczy.

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

podejrzewam oszustwo na VAT - co robić?

Moze producent sam doszedl do wniosku ze bedzie to sprzedawal taniej...?

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

podejrzewam oszustwo na VAT - co robić?

moze on nie musi doilczac VAT?  Moze UK ma inne przepisy

 

 

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

podejrzewam oszustwo na VAT - co robić?

mozesz zglosic do Ebay ale wpierw zapytaj sprzedawce - moze nie wlicza VAT bo nie musi wg. przepisow po odzieleniu sie UK od EU a moze rozlicza VAT po koniec roku

**************************************
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź