anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wypłata środków ze sprzedaży eBay -> REVOLUT

Jako, że sprzedałem ostatnio na hamerykańskim ibeju kilka przedmiotów i kupujący zdeponowali kilka dolców na moim koncie sprzedawcy, które oczywiście ibej przekonwertował na euro po swoim dziadowskim kursie, jestem teraz ciekawy co zrobić dalej. Bo że nie zostawię im ani centa lub eurocenta, to wiadomo! 😉

 

Posiadam rachunek w REVOLUT Bank UAB zarówno w PLN jak i EUR. Aktualnie, przed jakąkolwiek jeszcze wypłatą środków, podałem ibejowi rachunek złotówkowy, na który rzekomo powinni przelać mi środki ze sprzedaży. Jak sprawdzam w Revolucie właściwości konta, to podają wyraźnie, że rachunek złotówkowy jest do transakcji krajowych w PLN, a rachunek (zdaje się, że z litewskim IBAN-em) jest do operacji wyłącznie w EUR. Pytanie - czy cokolwiek wybuchnie lub przelew zostanie cofnięty, jeśli ibej wyśle euro na konto, które powinno z definicji otrzymywać wyłącznie przelewy złotówkowe? Czy środki, które wysyła ibej sprzedawcy są wysyłane z banku zagranicznego czy krajowego? Z perspektywy Polski. Czy podpowie ktoś jak ten temat ugryźć, aby nie dać złodziejom zarobić więcej niż już i tak zarobili na prowizjach z Księżyca a nawet Neptuna! 🙂 Z góry dzięki za (p)odpowiedzi w temacie.

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE
9 ODPOW. 9

Wypłata środków ze sprzedaży eBay -> REVOLUT

jak działa Ci Ebay powiązany z revlutem? ja mam Ebay.com i Euro idzie mi na Alior walutowy w Euro jest tylko 1 przewalutowanie z $ na E i jest ok, ale chcę przejść na Revoluta.

 

Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Wypłata środków ze sprzedaży eBay -> REVOLUT

eBay nie akceptuje Revoluta. Przynajmniej tak było gdy próbowałem rok  czy dwa temu.

Revoluta to nie bank. To coś jak PayPal, Moneybookers itp. czyli pośrednik, usluga

Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Wypłata środków ze sprzedaży eBay -> REVOLUT

Ja używam Revoluta i jest OK.

Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Wypłata środków ze sprzedaży eBay -> REVOLUT

W jaki sposób udało Ci się przejść weryfikacje konta Revolut na ebay?

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Wypłata środków ze sprzedaży eBay -> REVOLUT

A dlaczego jeżeli wystawiam przedmiot w walucie EUR i mam podpięte konto Revolut a dostaję i tak wypłatę w złotówkach?

 

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Wypłata środków ze sprzedaży eBay -> REVOLUT

Ponieważ masz konto w Polsce.

Sprecyzowane to jest w umowie z użytkownikiem.

 

Cytuję:

"Waluta Wypłat

Twoja „Waluta Wypłat” jest walutą, którą będziemy wykorzystywać do rozliczania wpływów z Twoich transakcji na Twój Powiązany Rachunek Finansowy. Będziemy zasadniczo ustalać Walutę Wypłat dla Ciebie według następujących zasad, chyba że uzgodnimy inaczej:

  • Jeżeli jesteś sprzedawcą zamieszkałym lub mającym siedzibę w Stanach Zjednoczonych, Twoją Walutą Wypłat jest dolar amerykański.
  • Jeżeli jesteś sprzedawcą zamieszkałym lub mającym siedzibę w kraju należącym do EOG (poza Islandią), Twoją Walutą Wypłat będzie euro.
  • Jeżeli jesteś sprzedawcą zamieszkałym lub mającym siedzibę w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Liechtensteinie lub Australii, Twoja Waluta Wypłat będzie zależeć od kraju Twojego zamieszkania.
  • Jeżeli jesteś sprzedawcą zamieszkałym lub mającym siedzibę w Kanadzie, Twoją Walutą Wypłat będzie dolar kanadyjski lub – jeśli to zaproponujemy, a Ty tak wybierzesz – dolar amerykański.
  • Jeżeli jesteś sprzedawcą zamieszkałym lub mającym siedzibę w Kraju Dodatkowym, Twoją Walutą Wypłat będzie dolar amerykański lub inna waluta, którą możemy zaoferować i którą możesz wybrać w zależności od swojego kraju zamieszkania."
Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Wypłata środków ze sprzedaży eBay -> REVOLUT

  • Jeżeli jesteś sprzedawcą zamieszkałym lub mającym siedzibę w kraju należącym do EOG (poza Islandią), Twoją Walutą Wypłat będzie euro.

czyli powienienem dostawac wyplate w euro, 

 

TAK?

Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Wypłata środków ze sprzedaży eBay -> REVOLUT

Nie pierwszy raz eBay zmienia reguły w praktyce a umowę aktualizuje później lub....dopiero gdy ktoś  do nich napisze.

Sugeruje napisać do nich bo wyraźnie umowa z użytkownikiem nie odzwierciedla rzeczywistości.

Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź