anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam,Czy Royal Mail International Standard (Small Packets) z UK do Polski jest rejestrowana?

Witam,

 

mam pytanie. Sprzedawca zaproponował na swojej stronie opcji wysyłki następujący rodzaj: Royal Mail International Standard (Small Packets). Nie wiem czy to jest przesyłka rejestrowana, boje, się, że jak zginie to sprzedawca wyprze się twierdząc, że wiedziałam, na co się godziłam, i paypal mi nie zwróci pieniędzy.

Nie znam poczty w Anglii więc rozszyfrowanie tego rodzaju przesyłki jest dla mnie trudne. Nie wiedząc czemu sprzedawca milczy, ale zalezy mi na przedmiocie, więc szukam na własną rękę informacji.

Z góry dziękuję za pomoc

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Witam,Czy Royal Mail International Standard (Small Packets) z UK do Polski jest rejestrowana?

PRZESYŁKA NIEREJESTROWANA dostarczana przez poczte polską

 

 jeśli nie dotrze po 2 tygodniach - mozesz otwierać spór na paypal i odzyskasz pieniądze...

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Witam,Czy Royal Mail International Standard (Small Packets) z UK do Polski jest rejestrowana?

PRZESYŁKA NIEREJESTROWANA dostarczana przez poczte polską

 

 jeśli nie dotrze po 2 tygodniach - mozesz otwierać spór na paypal i odzyskasz pieniądze...

 

 

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Witam,Czy Royal Mail International Standard (Small Packets) z UK do Polski jest rejestrowana?

Przesyłka nierejestrowna. Skoro sprzedający milczy możesz napisać monit do eBay. Na twoim miejscu zrezygnowałbym z transakcji. Kupującemu zostanie zwrócona prowizja. Poczta UK ma złą renomę. Przesyłka może zginąć zarówno po stronie Wielkiej Brytanii jak i na terytorium Polski. Na twoim miejscu nie ryzykowałbym. Co innego jeśli proponowałaś sprzedającemu wysyłkę  kurierem. Jednak nie ma na to reguły. Tak samo jest z paczkami wysyłanymi DHL po stronie Niemieckiej. Sprzedający wysyła ja jako rejestrowaną ale pocztą . Tam DHL jest połączone z usługą pocztową . Dopiero paczka trafiając na terytorium Polski jest dostarczana kurierem DHL. Niektórzy sprzedający tak zarabiają na kosztach transportu. Otrzymując paczkę w Polsce dowiadujesz się ,że miała być wysłana za 15.99 eur a okazuje się ,że została wysłana za 5 eur. Czas transportu wydłuża się do 14 dni. Średni czas dostarczenia paczki pocztą do Polski. Bądz dobrej myśli ,że sprzedający wysłał paczkę. Po numerze nadania możesz sprawdzić ,czy paczka została wysłana.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź